Přejít na hlavní obsah

Univerzitní ambasadoři natočili adrenalinové video

Ambasadoři, kteří lákají středoškoláky ke studiu na Masarykově univerzitě, fungují už rok.

Z natáčení videa.

Uplynul právě rok od chvíle, kdy Masarykova univerzita začala oslovovat středoškoláky prostřednictvím svých ambasadorů. Sto padesát sedm žáků rok pracovalo na svých školách na šíření dobrého jména brněnské univerzity mezi svými spolužáky. Minulý týden se několik desítek z nich sešlo v Brně na výroční konferenci. Natočili při tom náborové video: Někdy je to trochu adrenalin.

Hlavní poslání ambasadorů je rozšiřovat povědomí o Masarykově univerzitě a o možnostech studia na ní. Už teď je zřejmé, že projekt se příznivě projevil v počtu přihlášek. „Z některých škol zapojených do projektu jsme v minulosti neobdrželi žádnou přihlášku a letos jich byly desítky. Ambasadoři dostávají spoustu detailních informací o univerzitě, které by měly vést ke zodpovědnější volbě vysoké školy a oboru pro ně i pro jejich spolužáky,“ osvětluje princip manažer marketingu Michal Vičar.

Sami středoškoláci hodnotí projekt také pozitivně. „K práci ambasadora jsem se dostala tak, že mě oslovil ředitel naší školy. Baví mě poznávat nové lidi a dovídat se zajímavé věci, které v budoucnu využiju,“ pochvaluje si Barbora Jankovičová z gymnázia Janka Matúšku na Slovensku.

Hlavní novinky