Přejít na hlavní obsah

Tipy na předměty k zaregistrování pro opozdilce

Céčkový může přijít vhod. V některých kurzech ještě zůstává pár volných míst.

Semestr je co nevidět tady, ale místa v nejzajímavějších předmětech už mohou dávno být ty tam. Zápis předmětu na všech fakultách je v plném proudu. Tady jsou tipy na předměty, kde ještě zbývá pár míst.

Soustředit se celé studium jen na svůj obor a nevyužít pestré celouniverzitní nabídky předmětů by mohla být škoda. Nejpopulárnějším a možná i nejužitečnějším způsobem oživení podzimního rozvrhu je nabídka jazykových kurzů na filozofické či pedagogické fakultě. Studenti všech fakult si mohou zapsat lekce téměř jakéhokoliv cizího jazyka.

Populární jsou exotické řeči jako třeba japonský jazyk, kde zbývají poslední místa, volné kapacity má například ještě i litevština, obojí na filozofické fakultě. Většina kurzů nabízí osvojení základů jazyka, na mnoho z nich ale lze navázat kurzy pro pokročilé v dalších semestrech. Při cestování, které patří k životnímu stylu mnoha studentů, jeden nikdy neví, jaký jazyk se mu kdy bude hodit.

„Finština se mi hodně líbila, hlavně jsem byla vděčná, že jsem se ji vůbec mohla učit. Nikde jsem podobnou možnost neobjevila, jen v některých pražských jazykových školách. Studovala jsem ji dva semestry,“ dělí se o zkušenost studentka sociologie Tereza Chaloupková.

Filozofická fakulta kromě jazyků nabízí mnohem více. Obecně jsou zajímavé třeba předměty z oblasti literatury či filmu, které mohou být přínosem i pro studenty mimo mateřské obory. Literatura ve filmu už má poslední volná místa. Pro ty, kteří si nejsou jistí svým písemným projevem, a čeká je například psaní závěrečné práce, může přijít vhod například Kurz správného psaní pro nebohemisty.

Zajímavá je ale i nabídka jiných fakult. Například environmentalisty by mohl zaujmout předmět z právnické fakulty týkající se ochrany životního prostředí určený pro neprávníky.

Tradičně pestrou nabídku má pro studenty jiných fakult i fakulta sociálních studií. Politický extremismus a radikalismus v České republice nebo Úvod do mediálních a komunikačních studií mohou rozšířit rozhled každého studenta.

Pedagogická fakulta nabízí všem, a především studentům se zájmem vyučovat cizí jazyk, zajímavý předmět o deskových hrách a jak jich v procesu výuky využít. Na fakultě informatiky se nabízí například předmět o ochraně dat a informačního soukromí a na přírodovědecké fakultě například předmět s názvem Zajímavá fyzika zaměřený na zajímavé fyzikální experimenty.

Hlavní novinky