Přejít na hlavní obsah

Vražda zubním kartáčkem. Začala registrace do Assassina

Zkuste týmovou hru odehrávající se v ulicích Brna inspirovanou italsko-americkým mafiánským prostředím.

Mafián zahalený v dlouhém plášti s krempou posazenou do čela opatrně našlapuje ztemnělou noční ulicí. Srdce mu zrychleně bije a pumpuje adrenalin do krve. Jeho oběť nic netuše kráčí pouhých pár kroků před ním a muž se připravuje na zasazení smrtícího úderu. Vytáhne z rukávu zubní kartáček, pevně ho stiskne v ruce a oběti bez milosti podřízne hrdlo...

Tato scéna nebývá v Brně po dobu trvání legendární hry Assassin ničím neobvyklým. V těchto dnech jako každý rok zaplaví ulice mafiáni s kartáčky bojující za čest své Famiglie. Letos už po desáté.

Assassin je recesní týmová hra inspirovaná světem italsko-americké mafie a organizovaného zločinu z polovinu minulého století. Cílem hráčů je pátrání po svých protivnících a jejich symbolická likvidace zubním kartáčkem. „Zubní kartáček je velmi nevinný a nenápadný předmět, který vlastní každý z nás. Jako smrtící nástroj jsme ho vybrali záměrně, protože poukazuje na to, že ve hře jde hlavně o zábavu. Zároveň se dá velmi snadno schovat v rukávu,“ vysvětluje organizátor Lukáš Lacko.

Každého hráče pojí pouto se svou rodinou – takzvanou Famiglií, v jejímž čele stojí ctěný Don či Donna. „Příslušníci znepřátelených Famiglií bojují proti sobě navzájem po dobu šesti týdnů. Za tu dobu se jednoho hráče snaží zabít asi sto padesát protihráčů,“ říká Lacko. Dvě nejúspěšnější skupiny, které na konci přežijí, se spolu následně utkají v jarním kole.

Kartáčkové vraždění je ale jen jedna část hry. Assassin hráče pohltí svým bohatým příběhem, komunitním fungováním a smyslem pro mafiánskou atmosféru. V průběhu hry se odehrává mnoho dalších událostí jako například schůzky Donů, pokerové turnaje či „pašování drog“. Vyvrcholením sezóny je slavnostní závěrečný ples v pravém mafiánském stylu.

Registrace do hry právě začala. Přihlašování poběží ještě do 8. října.

Hlavní novinky