Přejít na hlavní obsah

Aljaška, Bali, Indie. Začal další ročník Cestovatelských střed

Přednášky začínají vždy v 18 hodin na přírodovědecké fakultě. Vstupné je dobrovolné.

Ve středu 29. října se představí výprava Škodovkou na hranice Číny.

Příznivci cestování by si v diáři měli nechat volno na středeční podvečery. Cestovatelské středy si pro ně přichystaly devět přednášek plných fotografií, videí a nevšedních zážitků z cest. Posluchárna G1 na přírodovědecké fakultě se letos zavítá na Bali, Aljašku, do Karibiku, Nepálu a do dalších zemí. Přednášky začínají v 18 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Cyklus cestovatelských přednášek pořádá Masarykova univerzita spolu s Evropskou geografickou asociací, letos se koná 15. ročník. „O cestovatelské přednášky je zájem, na každou chodí 30 až 40 lidí. Letos máme připravený pestrý program. Tomáš Černák přivezl řadu krásných fotografií z Aljašky. Zajímavá bude určitě i cesta Jiřího Folbrechta a Michala Mázla, kteří se vydali škodovkou na hranice Číny. Sám se těším na přednášku Zadní Indie, přednášející umí poutavě vyprávět,“ říká Martin Svatoň, pořadatel Cestovatelských střed.

Dnes představí student geografie Ondřej Macík indonéský ostrov Bali, kde strávil měsíc jako dobrovolník v záchranné zoo. „Mám přichystané fotky indonéských sopek, cizokrajných zvířat, ale také chrámů. Určitě je na co se těšit,“ myslí si Ondřej Macík.

Na letošní poslední přednášce, která se koná 17. prosince, se cestovatelé přesunou s Radkem Hošou na karibské ostrovy Guadaloupe. Cestovatelské středy budou pokračovat i v jarním semestru. „Program ještě není definitivně hotový, už se mi ale ozvala řada lidí, kteří by chtěli mít přednášku,“ dodává Martin Svatoň.

Hlavní novinky