Přejít na hlavní obsah

Láska, smrt i upíři lákají na Mezipatra

Queer filmový festival bude v Brně od 15. do 22. listopadu.

Brazilský film V jeho očích pojednává o první lásce nevidomého mladíka.

Patnáctý ročník queer filmového festivalu Mezipatra, na kterém se podílí řada dobrovolníků z řad studentů a absolventů Masarykovy univerzity, zavítá od 15. do 22. listopadu do Brna.

„V loňském roce byla Mezipatra jedním z prvních festivalů, který se odehrál v nově otevřeném Univerzitním kině Scala, a letos se tam rádi vracíme,“ komentuje ředitelka festivalu pro Brno Kristýna Malíková.

Ve Scale se odehraje slavnostní zahájení, jehož součástí bude vystoupení hudebního tělesa Ústaf Voiceband.cz. Následovat bude projekce brazilského filmu V jeho očích, který pojednává o první lásce nevidomého mladíka. Organizátoři připravili ještě jednu speciální projekci tohoto snímku pro nevidomé a také pro diváky, kteří se budou chtít pomocí speciální masky přes oči vžít do situace hlavního hrdiny (21. listopadu, kino Art v 18:00).

Mottem Mezipater je pro tento rok heslo Dokud nás smrt nerozdělí. Dle Malíkové odkazuje na mnohaleté vztahy, které odolaly času; na první lásky, které se zdají, že budou navždy; na sňatky párů stejného pohlaví a boj o možnost je mít; ale i na smrt partnera a vyrovnávání se s ní.

Bohatou filmovou nabídku doplní doprovodné akce. V pondělí 17. listopadu bude v kině Scala přichystán speciální program pro rodiny s dětmi, o který se postarají studentky pedagogické fakulty. Kromě čtení pohádek jsou připraveny i další aktivity pro nejmenší, k dispozici bude také dětský koutek.

V divadle Polárka bude 18. listopadu od 20:00 jedinečná možnost vidět taneční vystoupení skupiny Tantehorse S/He is Nancy Joe, které získalo mimo jiné cenu na světoznámém edinburském festivalu Fringe.

Stejně jako v minulých letech, i tento ročník uvede utajenou projekci Film In the Closet (20. listopadu), oblíbený Pub Kvíz (Mínus Trojka, 19. listopadu v 20:00) nebo Speed Dating (kavárna Trojka, 21. listopadu v 18:30).

Mezipatra zakončí projekce upírského hororu Hlad režiséra Tonyho Scotta (22. listopadu, kino Art ve 20:00).

Vstupné na jednotlivé projekce je 100 Kč, permanentka na sedm vstupů stojí 490 Kč.

Hlavní novinky