Přejít na hlavní obsah

Student vstoupil do Síně slávy Bloomberg

Matej Zabadal si vyzkoušel Bloomberg Aptitude Test a výrazně uspěl. 

Matěj Zabadal se dostal do Síně slávy Bloomberg.

Na začátku byla pouhá zvědavost, na konci světový úspěch. Student financí Matej Zabadal si před pár týdny vyzkoušel prestižní Bloomberg Aptitude Test (BAT), který po celém světě absolvovalo kolem dvou set tisíc lidí. Hned napoprvé zazářil a probojoval se do Síně slávy, kde obsadil páté místo v regionu Evropy, střední Asie a Afriky. Co za úspěchem stojí a k čemu se mu to bude hodit?

Matej je zapálený pro finance, trhy a investování. Aktivně se snaží hledat nové informace, rozšiřovat si obzory a získávat nové zkušenosti. Nevynechal ani příležitost nechat se na své fakultě otestovat Bloomberg ambasadorem, který pro studenty zorganizoval testování předpokladů pro práci ve světě financí. Možnost ohodnotit své schopnosti jinak než školními testy Matej na fakultě doposud postrádal.

„Je velmi těžké dostat ve škole zpětnou vazbu na komplexní schopnosti člověka. Když uvažuje nad tím, jaká je jeho profesní budoucnost, nemá šanci zjistit, jak na tom reálně je. BAT je jedna z možností, jak se otestovat komplexně ze všech znalostí z oboru,“ vysvětluje Matej.

Student podle svých slov neměl od testu žádná očekávání. „Byl jsem spíše zvědavý, jakou má test formu, jaké jsou otázky a jak je to náročné. Jsem velmi soutěživý člověk, a tak jsem si řekl: Zkusím udělat dobrý výsledek,“ říká Matej se smíchem. „Když jsem se dozvěděl, jak jsem se umístil, bylo to pro mě zadostiučinění, že to, co dělám, není zbytečné,“ dodává spokojeně.

K výsledku Matejovi dopomohlo především analytické myšlení, ve kterém odmalička vyniká. „ Hodně mě baví matematika a také mi dost pomohla činnost v Klubu investorů, kde jsme v semestru měli spoustu přednášek a workshopů, z nichž jsem načerpal mnoho informací. Test není nijak konceptuálně těžký, ale je třeba chápat souvislosti. To vyžaduje určité znalosti z oboru,“ vysvětluje student.

Vstupenka na pracovní trh
Nad tím, jak se dají výsledky testu využít, začal uvažovat až posléze. „Zjistil jsem, že můj výsledek mi může pomoct víc, než jsem čekal. Není to jen soutěž nebo porovnání se s ostatními. Je to reálná položka do životopisu, která člověka odliší od ostatních. Zaměstnavateli tím prokážu, že mám znalosti aplikovatelné v praxi. Když se budu hlásit na nějakou pracovní pozici, odliší mě to. Je důležité vykouknout z řady,“ chválí si Matej Zabadal.

Už nyní mu výjimečný úspěch přináší ovoce. Od února se díky tomu vydá na stáž do jedné mezinárodní korporace. Někteří zahraniční zaměstnavatelé navíc přímo využívají databázi absolventů BATu a na základě jejich výsledků si vybírají a oslovují své budoucí pracovníky. „V zahraničí má finanční společnost Bloomberg obrovské jméno,“ vysvětluje student.

Matejova přirozená soutěživost mu však nedá spát a štěstí v testu zkusil i podruhé. Tentokrát ho od stejného výsledku, kterého dosáhl v prvním testu, dělila pouhá otázka. Tím se ale nenechává odradit. „Výsledek by se určitě dal ještě zlepšit. Zpětně mám chuť tam jít znovu, přede mnou jsou další čtyři místa, na která se dá dosáhnout. Když už člověk může být mezi nejlepšími, tak chce být úplně nejlepší. To je moje velká životní smůla a štěstí zároveň,“ směje se Matej.
Bloomberg Aptitude Test si mohou studenti bezplatně vyzkoušet i v příštím semestru na ekonomicko-správní fakultě.

>> více na bit.ly/batbrno

Hlavní novinky