Přejít na hlavní obsah

Konec vzkazům na lednici. Studenti vytvořili aplikaci pro spolubydlení

Služba WooGies je zdarma dostupná pro mobilní platformy i počítače. 

Lednička před přírodovědeckou fakultou v ulici Kotlářská. Jedna z mnoha umístěných po univerzitě poutajících na novou aplikaci.

Máte pocit, že jste jediní, kdo u vás na bytě kupuje prostředek na mytí nádobí, pravidelný týdenní úklid vaši spolubydlící bez vysvětlení přeskakují a vzkazy na lednici ignorují? Skupina studentů nedávno spustila mobilní aplikaci WooGies, která hlídá náklady a plnění povinností ve společné domácnosti. A právě popsanými lednicemi, které umístili na fakultách, chtějí představit projekt spolubydlícím z Masarykovy univerzity.

Uživatelé WooGies jednoduše zadávají do společné mobilní domácnosti nákupy nejen společných čisticích prostředků nebo třeba kuchyňské soli, ale zaznamenávají také nákupy pro druhé, třeba že z obchodu přinesli spolubydlícím vajíčka nebo kolu.

„WooGies přepočítává částky ze sdílených nákupů a útrat na jednotlivé osoby. Kromě toho také plánuje domácí práce," přibližuje mobilní aplikaci zakladatel projektu Richard Malovič, absolvent ekonomicko-správníprávnické fakulty.

Na aplikaci spolupracují studenti Masarykovy univerzity spolu s posluchači Karlovy a Palackého univerzity. „Kluky v našem týmu trápilo neustálé hlídání a vyrovnávání účtů se spolubydlícími. Podobné služby jako WooGies už sice existovaly, ale to nám nestačilo. Rozhodli jsme se, že vytvoříme komplexní aplikaci, která bude ulehčovat spolubydlení v nejrůznějších ohledech," uvádí Malovič.

Služba, která je uživatelům k dispozici zdarma, pracuje na bázi mobilního webu a funguje na všech mobilních platformách i klasických počítačích.

Podle slov Maloviče se nápad setkal s pozitivním ohlasem nejen u prvních uživatelů, ale také na konferencích pro start-upy, například v bavorském Mnichově. Právě na Německo se chce tým WooGies, spolu s technickým zlepšováním aplikace, zaměřit v budoucnosti. Už nyní pracuje na německé mutaci aplikace, aby službu mohli začít využívat také spolubydlící v sousedních zemích.

Hlavní novinky