Přejít na hlavní obsah

S Aiesecem na profesní stáže do celého světa

Hlásit se dá celoročně. Do 13. září je ale nabídka stáží širší.

Praxe v oboru patří mezi nejčastěji skloňovaná slova mezi studenty. Ideálně v zahraničí a hned po škole. Že je to nedosažitelné? Skromnost odhoďte stranou, se studentskou organizací Aiesec je to realita. Tuhle šanci nyní může dostat každý, kdo se přihlásí na stáž Global Talent. Nová nabídka pomůže studentům nastartovat kariéru a zvýšit svoji konkurenceschopnost na trhu práce.

Malajsie, Finsko, Dánsko, Rusko nebo Brazílie. To jsou pouze příklady dlouhého výčtu destinací, do kterých se mohou studenti vydat načerpat zkušenosti ze svého oboru. Volná místa pro stážisty se otevírají nejčastěji v korporátních firmách v oblastech obchodu, marketingu, výuky a informačních technologií.

Co Global Talent navíc odlišuje od ostatních stáží, je garance, že studenti nebudou pouze „vařit kafe“, ale vyzkoušejí si přínosnou práci podle svého zaměření. A navíc za ni dostanou zaplaceno. Přihlásit se proto mohou čerství absolventi minimálně bakalářského stupně nebo studenti se zkušenostmi v oboru. Délka stáže se pohybuje mezi třemi a osmnácti měsíci.

Co je pro to, abyste vyjeli, třeba udělat? Nejprve se přihlaste na pohovor. „Výběrové řízení probíhá stejně jako u českých firem. Student absolvuje Skype pohovor s pracovníkem Aiesec ve městě, kam se na stáž hlásí, a ten pak firmě doporučí nejvhodnější kandidáty. Poté následuje telefonní rozhovor přímo s firmou,“ popisuje personalistka Lenka Marenčíková. „Snažíme se přitom studentům co nejvíce pomoct jak se správnou formou psaní životopisu, tak s přípravou na pohovory,“ dodává Marenčíková.

Od tohoto roku Aiesec nově otevírá také stáže ve start-upech, kde se stážista stane součástí nejužšího týmu. Stáže ve start-upech nejsou finančně ohodnocené a trvají kratší dobu - od šesti týdnů do tří měsíců. Výhodou je, že stážista má zajištěné ubytování a v některých případech i stravu. Náplň práce však není tak specifikovaná, jako u stáží v korporátních firmách. Je zde ale velká šance, že se spolupráce protáhne nebo ve firmě rovnou získáte práci.

Na stáže Global Talent se můžete hlásit celoročně. Pokud se však přihlásíte do 13. září, budete si moci vybrat z širší nabídky. Další informace najdete na www.nastaz.cz.

Hlavní novinky