Přejít na hlavní obsah

Sedačky ze Scaly obsadí prváci na Konferenci Prvákoviny

Akce se odehraje 30. září. Registrace už začala.

Život na střední škole je často nalinkovaný jako podle pravítka. Pro mnoho lidí tak může být přechod na univerzitu trochu šok. Proto pracovníci Kariérního centra MU připravili v Univerzitním kině Scala Konferenci Prvákoviny 2015, na níž studentům prvních ročníků ukáží, co mohou od vysoké školy očekávat.

„Nechceme, aby byli prváci příliš zaskočení prvním zkouškovým a zbytečně na to doplatili. Studium na vysoké škole je úžasná příležitost. Studenti si ale neuvědomují všechny možnosti, které mají. My jim ukážeme, jak je nepromarnit,“ říká Šárka Karmazínová, vedoucí kariérního centra.

Na půldenní konferenci, která se odehraje ve středu 30. září, se nováčci mohou těšit na řadu užitečných triků, které jim nejenom usnadní průchod studiem, ale hlavně jim umožní odnést si z něho co nejvíc. Kariérní konzultantka Pavla Horáková jim třeba na přednášce o time-managementu poradí, jak si rozplánovat semestr, aby se nenechali zaskočit zkouškovým.

„Stane se, že když člověk nedá první zkoušku, zpanikaří a začne vyvádět a stresovat se. Velká chyba. Nejdůležitější je uklidnit se, trochu zrelaxovat, dát si třeba teplou koupel. Potom si sednout a objektivně zhodnotit, v čem byla chyba. Učil jsem se málo? Nevyspal jsem se? Měl jsem jenom smůlu? Potom by si člověk měl rozplánovat všechno učení a začít. Hlavně musí svůj akční plán dodržovat,“ vysvětluje Pavla Horáková.

Konferenci Prvákoviny pořádá Kariérní centrum MU, jehož úkolem je pomáhat studentům se vstupem na pracovní trh. „První ročníky sice nepatří k našim tradičním klientům, ale už od prvního semestru můžete začít pracovat na věcech, které budou rozhodovat o jejich kariérním uplatnění. Nikdy není příliš pozdě ani příliš brzy začít na sobě pracovat,“ dodává Karmazínová.

Konference Prvákoviny 2015 je pro studenty prvních ročníků MU zdarma. Přihlašovat se můžete v Obchodním centru MU.

Hlavní novinky