Přejít na hlavní obsah

Bude to nářez, slibuje Kabinet nezávislého filmu

To nejlepší ze čtyř ročníků festivalu, který představuje snímky mladých filmařů.

Filmová přehlídka Kabinet nezávislého filmu slaví letos pátý ročník. Letošní formát se bude lišit od těch loňských – celá akce se odehraje v jediný večer, a to v úterý 27. října 2015 od 20:00 v brněnském Eleven clubu. Promítat se budou snímky, které v minulých letech zvítězily v divácké anketě. Vstupné je 100 Kč.

„Jde vlastně o ohlédnutí za předchozími léty, kdy jsme se dobře bavili a viděli spoustu nadějných filmů a také se setkali v rámci diskuzí se zajímavými osobnostmi a jejich názory na mladou kinematografii,“ vysvětluje nový koncept Markéta Hájková, mluvčí festivalu.

Nápad na přehlídku vznikl původně na Masarykově univerzitě v rámci předmětu Řízení kulturního provozu. Hlavním cílem bylo umožnit začínajícím filmařům navázat kontakty a předvést svou tvorbu před širokou veřejnosti.

„Motto letošního ročníku zní: To bude nářez. Inspirovalo i propagaci a spot festivalu. Co si napečeme, to si sníme a naši fanoušci by neměli sedět doma jako buchty, když můžou sedět na KNF a vychutnávat si filmové lahůdky,“ láká diváky s úsměvem Hájková. Po projekci bude následovat afterparty s DJ projektem Toma Holiče.

Hlavní novinky