Přejít na hlavní obsah

Pedagogická fakulta bude mít svoje mažoretky

AnotacemazoretkyNápad studentky Veroniky Váské založit na půdě Masarykovy univerzity skupinu mažoretek se stává realitou. Začátkem března získala tato myšlenka oficiální podporu Pedagogické fakulty. Dvanáct dosud přihlášených studentek z různých fakult Masarykovy univerzity by tak mělo brzy začít secvičovat svá čísla.

„Mažoretky zaujímají v Česku významné místo v rámci volnočasových aktivit. Dá se dokonce hovořit o jakémsi boomu této činnosti. I z těchto důvodů jsme si řekli, proč nepodpořit tuto činnost v rámci fakulty. Navíc volnočasové aktivity jsou součástí studijních programů realizovaných na Pedagogické fakultě,“ uvedl proděkan PdF pro magisterské studium a celoživotní vzdělávání Jiří Šibor. Podpora Pedagogické fakulty bude spočívat především v zajištění jejich činnosti. Prvním krokem bude bezplatné poskytnutí prostorů pro trénink. Do budoucna bude podle Šibora fakulta v závislosti na výsledcích činnosti mažoretek ochotna poskytnout například příspěvek na kostýmy nebo uhradit startovné na mezinárodní soutěže.

„Mažoretky zaujímají v Česku významné místo v rámci volnočasových aktivit. I z těchto důvodů jsme si řekli, proč nepodpořit tuto činnost v rámci fakulty,“ komentoval vznik skupiny mažoretek proděkan PdF Jiří Šibor.
„Mažoretky zaujímají v Česku významné místo v rámci volnočasových aktivit. I z těchto důvodů jsme si řekli, proč nepodpořit tuto činnost v rámci fakulty,“ komentoval vznik skupiny mažoretek proděkan PdF Jiří Šibor.

„Osm let jsem dělala mažoretku a po příjezdu do Brna na studia jsem hledala skupinu, ve které bych mohla pokračovat. Bohužel jsem tu nenašla nic, co by mi vyhovovalo,“ popisuje svou motivaci pro založení skupiny studentka Veronika Váská. „Začala jsem hledat místo, kde by se skupina mohla pokusit uchytit a kde bychom mohly najít jakousi podporu, a tak mě napadla naše univerzita,“ dodala Váská. Všechny přihlášené dívky mají zkušenosti s mažoretkami. Řada z nich musela skupinu opustit kvůli studiu. Proto lze očekávat, že se secvičí rychle a brzy by se mohly objevit na akcích, jako jsou plesy, koncerty a festivaly, kde budou reprezentovat univerzitu.

„Podporu činnosti skupiny mažoretek zacílíme tak, aby fakultu a univerzitu reprezentovaly. Předpokládáme jejich účast na akcích pořádaných Masarykovou univerzitou, jako jsou plesy či Dies Academicus. V následujících obdobích lze očekávat jejich účast na soutěžích, třeba i mezinárodních. Je zřejmé, že budou jakousi reklamou pro Pedagogickou fakultu,“ řekl závěrem proděkan Šibor.

Hlavní novinky