Přejít na hlavní obsah

Na univerzitě startuje plesová sezóna

Už 30. listopadu se koná legendární maškarní Ples FSS a 2. prosince Ples studentů MU pořádaný Munií.

Podzim je v plném proudu a kromě Vánoc a zkouškového je tady ještě jedno období, na které se mnoho studentů každoročně těší – plesová sezona. První plesy startují už teď v listopadu, proto oprašte obleky a rezervujte lístky.

Ples fakulty sociálních studií
Ples FSS otevírá studentskou plesovou sezónu, i když je možná spíš maškarním večírkem než skutečným plesem. To ale neznamená, že nestojí za to. Letošním tématem akce, kterou organizuje studentské Radio R, je protiklad černá vs. bílá. Jak studenti téma pojmou a jaký kostým zvolí, je úplně na nich, fantazii se meze nekladou.

„Letošní téma určitě umožňuje zvolit i formální variantu oblečení (můžete jít za dirigenta nebo nějakého státníka), ale není to podmínka. Vítáme tedy milovníky pohodlných outfitů i ty, co se chtějí hodit do gala. Záleží jen na preferencích a možnostech každého. Akorát je třeba zvážit, nakolik je maska slučitelná s pohybem - jít za krabici od bot je sice originální, ale téměř neslučitelné s kteroukoli formou tance,“ doporučuje Kateřina Veselá z Radia R.

Tradiční ples FSS se koná na Flédě už 30. listopadu, proto si pospěšte a zabezpečte včas lístek. Vstupenky lze koupit v předprodeji v knihkupectví na FSS za 100 korun a na místě pak za 150 korun.

Ples FSS 2015: ČERNÁ vs. BÍLÁ (promo video)

Černá a bílá jsou si navzájem protikladné. Zároveň jsou to barvy typické pro mnoho věcí, osob, zvířat ale i činností. Černou a bílou jsme si také zvolili jako ústřední téma letošního Plesu FSS. Vyberte si masku podle svého uvážení, přibalte dobrou náladu a přijďte 30. listopadu ve 20:00 na Flédu. Společně se tu spolu pobavíme s černou a bílou tak trochu jinak.Více informací: https://www.facebook.com/events/411537422384997/

Posted by Ples FSS on 19. listopad 2015

 

Ples studentů Masarykovy univerzity
Prvním velkým plesem v sezóně je Hvězdný Ples studentů Masarykovy univerzity, který pořádá studentská unie Munie. Dle slov organizátorů nezáleží na tom, z jaké jste fakulty, zváni jsou všichni. Je to jediný ples, na kterém všichni zazáří. Určitě si jej tedy nenechte ujít. Letošní ročník bude velkolepá událost v hvězdném stylu, s hvězdnou výzdobou. Je to tedy příležitost se vyfiknout. Povinný dresscode ale není.

„Dámy mohou přijít i v krátkých šatech a botách bez podpatku. Pány také nebudeme nutit do smokingu. Důležité je, aby se každý cítil pohodlně a mohl si večer užít naplno,“ říká Pavla Šindelářová z Munie.

Kromě skvělé hudby je připraven i zajímavý program se světelnou show či divadelním představením. Součástí plesu bude i mobilní planetárium.

Již třetí Ples studentů Masarykovy univerzity se koná ve středu 2. prosince 2015 v Kulturním centru Babylon. Prodej vstupenek běží v knihkupectvích FSS, PrF, v kavárně Savoy a na oficiálních webových stránkách plesu.

Plesy pokračují i v jarním semestru
Také ostatní fakulty připravují své reprezentační plesy, proto sledujte jejich stránky pro bližší informace. Například Ples Pedagogické fakulty se bude konat začátkem března.

O dva týdny později se bude konat Ples Filozofické fakulty. Jeho součástí bude tančení workshop a tématem plesu je antika. Můžete se tak těšit na antické sochy, bohyně, gladiátory, olympijské běžce, spoustu předtančení a mnoho dalšího.

Ples Fakulty informatiky se také konat bude, přibližně na přelomu měsíců března a dubna příštího roku. Tématem toho letošního bude Stopařův průvodce po Galaxii.

Hlavní novinky