Přejít na hlavní obsah

Kariérní centrum má novou tvář i služby

Studenti můžou využít online kariérní poradnu nebo kurzy třeba o pracovním právu a sebepoznávání.

Podzimní semestr přinesl v Kariérním centru Masarykovy univerzity spoustu novinek. Jsou to nejen nové rozvojové kurzy, workshopy a akce, ale od listopadu také úplně nový web.

„Nová stránka na kariera.muni.cz je přehledně rozdělená na sekci pro studenty a zaměstnavatele. Registrace a přihlašování na kurzy a eventy je snazší, připravili jsme intuitivní kalendář akcí i nabídku práce a stáží, která automaticky ukazuje nejnovější nabízené pozice z Tržiště práce v ISu,“ upřesňuje marketingová manažerka centra Jitka Štenclová.

Výhodou webu je propojení s Informačním systémem MU. Stačí jednou vyplnit své UČO, sekundární heslo, schválit napojení na IS a potom se už k účtu vždycky přihlásíte tak, jak jste zvyklí.

Studenti navíc můžou využívat novou službu nazvanou Kariérní poradna. Pokud mají otázku týkající se trhu práce nebo jejich budoucí kariéry, nemusí čekat na setkání s poradcem. Anonymně položí dotaz online a kariérní konzultant jim na něj odpoví.

S novým semestrem nové kurzy
„V minulém roce jsme pečlivě analyzovali zájem o naše kurzy. Na základě zpětné vazby od studentů jsme v tomto roce upravili naši nabídku. Některé kurzy jsme ponechali, některé jsme změnili,“ vysvětluje kariérní poradkyně a hlavní koordinátorka vzdělávání v centru Pavla Horáková.

Nově si studenti mohou vyzkoušet kurzy zaměřené na profesní sociální síť LinkedIn, komunikaci s personalisty, sebepoznání a pracovní právo. I nadále mohou pracovat na své osobní prezentaci, navštívit kariérního poradce nebo konzultovat své životopisy. Navíc na ně čeká řada speciálních akcí šitých na míru jednotlivým fakultám.

Hlavní novinky