Přejít na hlavní obsah

7 tipů, jak si užít zimní Brno přes zkouškové

Člověk se nemůže jenom učit. Vyrazte bruslit, zajděte si na ples nebo jen vyběhněte na ulici postavit sněhuláka. 

(Aktualizováno pro rok 2017) Zkouškové období, to jsou vlastně takové malé prázdniny. Že ne? Musíte psát diplomku, udělat čtrnáct zkoušek a chodit na brigádu, abyste si mohli koupit alespoň kafe k učení? Zvolněte a vyběhněte ven, i vysokoškoláci musí občas relaxovat. A zima v Brně, i když se to tak nemusí zdát, nabízí spoustu možností, jak na to.

1. Hurá na sáňky!
Není lepšího návratu do dětství než na dolů kopcem na sáňkách. Jistě, kromě sportovního náčiní je potřeba ještě jednoho detailu, a to sněhu. Když se ale začne sypat, neváhejte a vyběhněte na nejbližší kopec. Například na Palackého vrch, kde se dá skvěle spouštět. Ideální místo na sáňkování poskytují i Medlánecké kopce. Pokud nemáte na čem sjet, můžete kamarády přesvědčit alespoň na koulovačku. Zní to dětinsky, ale občas prostě potřebujeme totálně vypnout. Ta zábava za mokrý zadek a jedno odpoledne odložených povinností určitě stojí.

2. Udělejte si výlet do okolí
Dny mezi zkouškami můžete vyplnit výletem do blízkého okolí a nadýchat se čerstvého vzduchu. Jen pár kilometrů za Brnem, při vesničce Dolní Kounice, se například nachází krásný, i když dnes už zchátralý, klášter Rosa Coeli, o kterém se říká, že se u něj drží dobrá energie. K procházce se hodí příroda kolem Adamova, který je kousek od Brna a kolem něj se vine spousta turistických stezek. Projít se však můžete i poblíž, například Stránská skála, která se nachází mezi Slatinou a Líšní, nabízí krásné výhledy.

3. Kluziště a bruslení
Další možností, jak se provětrat, zabavit a zasportovat si (a zbavit se vánočních kil dřív, než vás uvidí všichni známí) jsou brněnská kluziště. Na výběr jich máte hned několik a v některých vám dokonce půjčí i brusle. Oblíbené jsou zejména kluziště v blízkosti centra – na Kraví hoře, za Lužánkami nebo na ulici Vodova v Králově poli. Pokud brusle nemáte na většině míst vám je půjčí. Podívejte se na kompletní seznam veřejných kluzišť v Brně i s informacemi o otevírací době.

4. Připravte se na ples
Plesová sezona je v plném proudu, a pokud se na nějaký ten ples chystáte (z těch univerzitních je nejblíž ples Právnické fakulty MU, který se koná 28. ledna), nezaškodí zopakovat si taneční kroky. Brno nabízí celkem dost možností, jak se do toho pustit. Kromě klasických kurzů v tanečních školách se v různých kavárnách a podnicích konají i tančírny, kde může přijít kdokoliv a něco se přiučit. Klasikou jsou například tančírny v kavárně Savoy na Jakubském náměstí. Dlouhodobější kurzy tance různého zaměření mají v Centru tance, v Taneční škola Eso nebo ve Starletu.

5. Postavte netradičního sněhuláka
Sněhulák, kterého tvoří tři koule a má mrkev místo nosu je už tak trochu nuda. Pokud sněží, kreativitě nemusíte klást žádné hranice a energii a stres můžete vybouřit raději venku než na chudácích spolubydlících. Postavte třeba obrovskou sněhuláckou obludu, zamilovaný párek sněhuláků nebo armádu malých sněhuláčků před kolejemi. Vy si oddechnete a navíc dost lidí i pobavíte.

6. Najděte si nové kámoše a procvičte angličtinu
Stýská se vám po společnosti, když jsou mezi zkouškami všichni kamarádi ze studií pryč a vy tu pořád ještě trčíte a čekáte na opravný termín? Čas vyjít ven! I když studenti Brno opustí, pořád je tu mnoho zajímavých lidí, třeba těch ze zahraničí, kteří se schází dál. Využijte příležitost a navštivte některý z mnoha jazykových večerů, které se v různých kavárnách a barech konají. Všechny informace najdete na Language Meetings in Brno.

7. Vyrazte na hokej
Pokud studujete v Brně, zažít aspoň jeden zápas domácí Komety v DRFG Areně je prostě povinnost. To si nesmíte nechat ujít. Vstupenky na sezení stojí 280 korun, na stání 170. Koupíte je online v Ticketportalu nebo na pokladně haly. Více na webu HC Kometa.

Hlavní novinky