Přejít na hlavní obsah

Tipy pro plesovou sezonu

Plesová sezona začíná. Jak se stát hvězdou nejen fakultního plesu a večer zvládnout s grácií?

Plesová sezona už pomalu začala a v nejbližších týdnech se mnozí z nás alespoň na jeden večer vystrojí za elegantní dámy a upravené gentlemany. Ne pro každého je taková poloha přirozená, ale s pár drobnými triky v rukávu se každý může stát hvězdou večera. Jak tedy zvládnut studentský nebo vlastně i jakýkoliv jiný ples s grácií a elegancí?

Přemýšlejte dopředu, co na sebe
O tom, že oblečení na ples je důležitá součást příprav, nikdo nepochybuje. Co tedy na sebe? Mám se vystrojit jako Popelka na bál, nebo se spíš držet v mezích: slušně a formálně? Jsou vhodné sexy večerní koktejlky nebo dlouhé šaty? Musím mít do obleku bílou košili?

V první řadě to závisí na tom, na jaký ples se chystáte. Je rozdíl, jestli jdete na studentský ples, který se koná v prostorách hudebního klubu, nebo na ples reprezentační, kterého se účastní například i vedení fakulty.

„Studenti by na takové akci měli reprezentovat jak fakultu, tak sami sebe. S tím se pojí i formální oblečení. Snažíme se každý rok o téma, které je samo o sobě reprezentativní, aby se návštěvníci plesu mohli obléci jak tematicky, tak formálně,“ vysvětluje Andrea Vagnerová z Nadačního fondu studentů FF, který organizuje fakultní ples.

Hlavní novinky