Přejít na hlavní obsah

Prezidentka Munie: Letošní akce budou větší a lepší

Denisa Králová obhájila své vedení Masarykovy studentské unie. Jaké má plány?

Denisa Králová obhájila svou pozici a už podruhé se stává prezidentkou Munie. Charismatická vedoucí, která strhává ostatní svou vizí, si svůj život bez ní už ani nedovede představit. Z řadové členky se velmi rychle vypracovala až na ten nejvyšší post. Jejím receptem na úspěch je kombinace proaktivity a sebevzdělávání. S jakými plány vstupuje do nového volebního období?

Co se ti honilo hlavou, když tě opět zvolili prezidentkou Munie?
Byla jsem ráda, protože jsem si vedení zkusila už minulý rok. Věděla jsem, že mám ještě Munii co nabídnout a chtěla jsem dodělat projekty, které jsem měla rozdělané. Je to ale také velká zodpovědnost a spousta povinností, těším se na práci s novým vedením, které je z devadesáti procent obměněné. Já jsem v Munii od začátku jejího fungování a velmi mě to baví a naplňuje, nedokážu si představit školní rok bez Munie.

S jakými novinkami Munie v následujících měsících přijde?
Momentálně připravujeme nový web. Potom bychom chtěli nastartovat novou redakci, která by na web přispívala pravidelnými články a dala lidem nakouknout pod pokličku Munie. Dlouhodobým cílem je také získání vlastních kanceláří. Už každoroční Ples studentů MU plánujeme letos přesunout do Boby centra, takže bude mít dvakrát větší kapacitu. Nejvíc se těším na fotbalový zápas MU a VUT, který proběhne 19. dubna ve Zbrojovce, je to taková jarní obdoba hokejového souboje. Rádi bychom, aby tam bylo až 8000 lidí.

Co by sis nejvíc přála, aby se vydařilo?
Velké akce. Připravujeme brněnské kolo v rámci celorepublikové soutěže kapel University Band Contest, která proběhne 23. března, pak bude floorbalový zápas mezi MU a VUT a Zóna MU na Majálesu a hned potom se budeme soustředit na ples – k tomu mám speciální vztah. Úplně první ples jsem organizovala já, tak se vždy těším, jak budou ty následující vypadat, jak ho kolegové posunou dál. To je pro mě srdeční akce. Chceme, aby byly akce větší a lepší a aby se do nich zapojovalo více lidí. Taky chceme zlepšovat vztahy s univerzitou, i když teď se prolomily se ledy a máme velkou podporu při organizování fotbalu.

Jak ses osobnostně za ten rok, kdy jsi působila jako prezidentka, posunula?
Zlepšila jsem si time-management. Posunulo mě to ve vedení lidí a organizačních schopnostech. Zjistila jsem, že někdy je třeba soustředit se na to, aby věci fungovaly, není potřeba řešit vždy všechno do detailu. Poznala jsem mnoho nových lidí a dokonce nyní bydlím v „Munie bytu“, kde jsme všichni z Munie a můžeme pracovat ještě efektivněji.

Když se ohlédneš za uplynulým volebním obdobím, co bys změnila na své práci nebo fungování Munie?
Budu se snažit více dbát na vysvětlování vize. Aby naši členové znali cíl své práce, ale na cestu za ním si přišli sami. Možná jsem se někdy zbytečně bála, že nesplní úkoly tak, jak jsem očekávala, což mi svazovalo ruce. Chtěla bych nyní klást větší důraz na kreativní proces. Aby na projektech pracovalo celé oddělení a co nejvíce lidí se podílelo na procesu a mohlo vidět výsledky své práce. Chtěla bych, abychom se zvětšovali. Už si nic nedělám z toho, když se něco pokazí. Každý problém je pro mě výzva, jak ho vyřešit. Už z toho nejsem tak nervózní jako na začátku.

V čem spatřuješ rezervy fungování Munie, co by se ještě dalo zlepšit?
Na prvním místě je kvalitní práce s lidmi. Abychom je učili a předávali jim know-how, aby nevznikala mezera mezi lidmi ve vedení, kteří mají více zkušeností, a nováčky. Větší důraz bychom měli klást na školení, aby lidé v Munii opravdu rostli. Vždycky je důležité opakování vize a mise pro dobrovolníky.

Jaký je tvůj přístup k vedení?
Lídr by mě vychovávat další lídry, neměl by stát nad ostatními s bičem a poroučet jim. Měl by ostatní strhnout svou vizí a motivovat je, aby ho následovali a sami se jednou stali dobrými lídry. Ne jen přidělovat úkoly, to potom nefunguje, když lidé nevědí proč.

Hlavní novinky