Přejít na hlavní obsah

Týden výtvarné kultury láká nejen do galerií

Šest dní uměleckých výstav a nevšedních workshopů pořádá od 14. března katedra výtvarné výchovy.

Napiš obraz, zní hlavní motto Týdne výtvarné kultury (TVK), který v Brně startuje v pondělí 14. března. Do soboty 20. března díky němu mohou návštěvníci zavítat do brněnských galerií, muzeí a dalších kulturních institucí. Na programu jsou také různé přednášky, workshopy, výtvarné dílny nebo komentované prohlídky a zábavné aktivity pro děti.

Sedmý ročník Týdne výtvarné kultury pořádají studenti a vyučující katedry výtvarné výchovy. „Letos se na organizaci poprvé podílí i ústav české literatury a knihovnictví, což se odráží i v tématu letošního ročníku – hledání vztahu výtvarného a slovesného umění a hranic mezi textem a obrazem,“ říká jedna ze spoluorganizátorek Irena Rodriguez Točíková.

Svými programy se do TVK zapojí Moravská galerie v Brně, Dům umění města Brna, Muzeum města Brna, Galerie ARS nebo Galerie Turistického informačního centra Brno. „Nezaměřujeme se ale jen na galerie. Umění se skrývá i v ulicích – letos je například naplánovaná procházka, která odhalí street art v brněnských ulicích,“ říká Rodriguez Točíková.

Návštěvníci se mohou těšit také na krátké videomappingové pokusy studentů nebo na pásmo studentských videí promítaných v Univerzitním kině Scala. Připravená je i výtvarná dílna s názvem Relax pomocí malby a prostorové tvorby, Brno šije nebo Filmový plakát. Pestrá je také nabídka workshopů – můžete si vyzkoušet tisk monotypu nebo práci kováře. Na Špilberku zase čeká na žáky základních škol workshop tvorby animovaného filmu.

Podrobný program je na webu Týdne výtvarné kultury nebo také ke stažení pdf verzi.

Hlavní novinky