Přejít na hlavní obsah

Filmový festival FI bude poprvé i ve Scale

Studentské snímky se představí v pátek 20. května. Na místě můžete hlasovat pro nejlepší.

Letošní 16. ročník Filmového festivalu Fakulty informatiky se odehraje už v pátek 20. května v 19:30. Přehlídku autorské tvorby studentů a absolventů Masarykovy univerzity bude hostit sama fakulta, novinkou je ale souběžné promítání akce také v Univerzitním kině Scala. Vstupné je zdarma.

„Hlavní výhodou je především kvalitní promítací a zvuková technika a celkové prostory kinosálu, které po skončení festivalu poslouží taky pro afterparty,“ vysvětluje jeden z organizátorů Adam Roul využití Scaly, které je zároveň cestou jako otevřít festival i pro širší veřejnost.

Letošní motto akce „Chceš to taky?“ se také snaží svou provokativností přilákat více diváků. Jak komentuje Roul: „Festival si za od svého počátku vybudoval silnou fanouškovskou základnu, u které předpokládáme jistou účast. Nicméně jsme chtěli zaujmout také studenty z ostatních fakult, nalákat je na festival a posunout ho více na celouniverzitní úroveň.“

Podívejte se na seznam promítaných snímků 

Na programu bude třináct soutěžních a sedm bonusových snímků různých žánrů a formátů – komedie, detektivka, dokument nebo i hudební videoklip. 

Na konci večera budou vyhlášeny dva nejlepší filmy. Jeden vybere odborná porota, druhý vyberou samotní diváci.

Hlavní novinky