Přejít na hlavní obsah

Munii nově povede Jan Kleiner. Chce se víc věnovat zahraničním studentům

Studentský spolek se pod jeho vedením bude také ucházet o pořádání hokejového souboje univerzit.

Masarykova studentská unie (Munie) si na konci května zvolila nové vedení. Spolek zaštiťující řadu studentských aktivit na univerzitě povede následující rok Jan Kleiner z fakulty sociálních studií. Chce se zaměřit na posílení aktivit pro zahraniční studenty, zlepšení plesu studentů MU a lepší prezentaci spolku mezi studenty.

Nového prezidenta a dalších pět členů vedení zvolili členové Munie a zástupci členských spolků na zasedání 31. května. „Tým je poměrně nový, nezměněné zůstaly pouze funkce vedoucího marketingu a projektové manažerky. Volební období nás všech je jeden rok,“ popsal nový prezident Munie Jan Kleiner. Funkci převzal po Denise Králové, která ji zastávala rok a půl. „Byla ve funkci půl roku navíc, protože jsem byl na erasmu v Turecku, nyní už je to na mě,“ upřesnil Kleiner.

Viceprezidentkou a spolkovou manažerkou je nyní Markéta Havlíčková z ekonomicko-správní fakulty, vedoucím marketingu Martin Hudec, vedoucí HR Joanna Galuszka, vedoucí FR Lenka Martínková a projektovou manažerkou Simona Vaisová. „Plánů máme spoustu, v nejbližší době se zaměříme na zkvalitnění plesu studentů Masarykovy univerzity, který se uskuteční v Bobycentru a měl by být dvakrát větší než dosud,“ popsal prezident.

„Budeme také dělat více akcí pro zahraniční studenty, chystáme proto větší spolupráci s organizací AIESEC. Stejně tak budeme více spolupracovat s PrvákovinamiZaškolovákem a rádi bychom také získali na starost pořádání hokejového souboje univerzit,“ doplnil Kleiner.

Nový prezident spolku, který pro studenty organizuje zábavní, kulturní a sportovní akce, studuje mezinárodní vztahy a bezpečnostní a strategická studia. Rád sportuje a cestuje, dříve závodně lyžoval. „Jsem také programovým ředitelem Českého modelu amerického kongresu a zanedlouho nastoupím do aktivní zálohy,“ prozradil na sebe prezident. 

Hlavní novinky