Přejít na hlavní obsah

Prvákoviny: Najděte si kamarády ještě před začátkem studia

Dvoudenní akce vysokoškolským nováčkům pomůže zorientovat se ve městě, poznat univerzitu a najít si nové přátele.

Vstup na vysokou školu může být náročný. Přijdete o tradiční zázemí a jste vhozeni do nového města. Studium navíc provází řada formalit, v nichž je zpočátku těžké se vyznat. Masarykova univerzita proto svým studentům začátek co nejvíc usnadňuje na seznamovacích Prvákovinách.

Dvoudenní akce vysokoškolským nováčkům pomůže zorientovat se ve městě, poznat univerzitu a najít si nové přátele. „Na každé fakultě nabídneme budoucím prvákům čtyři termíny Prvákovin. Je na nich, který si vyberou,“ vysvětluje hlavní organizátorka akce Daniela Nikšičová.

Akcí prváky provedou starší spolužáci, kteří už vědí, jak to na fakultě funguje, a mohou jim v mnohém poradit. Seznámí je s budovou, se zapeklitostmi Informačního systému MU a kreditovým systémem, projdou s nimi město a připraví pro ně i večerní party.

„Na Prvákovinách jsem se seznámil s partou skvělých lidí, s nimiž to táhneme doteď. Vzpomínám si, že spousta prváků byla prvních několik týdnů nesmělá a ostýchavá a trvalo jim delší dobu, než se s někým seznámili. Já takový problém neměl,“ vzpomíná Štěpán Šůstek z fakulty sociálních studií.

Prvákoviny se budou konat v termínech od 6. do 17. září 2016. Účast na akci stojí 290 Kč. Další informace a registraci najdete na webu a ve facebookové skupině Prváci MU 2016 (official)

Hlavní novinky