Přejít na hlavní obsah

Brněnská letní kina otevírají. Zvou na klasiky i oscarové hity

Scalní letňák startuje 2. července v Místodržitelském paláci a rozjíždí se i další populární místa.

Atmosféru letního kina by si měl zkusit každý. Buď je z toho láska na celý život nebo aspoň zajímavý zážitek, v Brně každopádně skvělá příležitost jak vidět na velkém plátně filmy, které už jen tak někde neuvidíte. 

V sobotu 2. července startuje ve spolupráci Univerzitního kina Scala s Moravskou galerií již tradičně Scalní letňák na nádvoří Místodržitelského paláce. Začátek červencových projekcí je stanoven na 21:30, v srpnu potom na 21:00, vstupné je 90 Kč.

Můžete se těšit na oscarové snímky jako je Birdman, Teorie všeho, Revenant – Zmrtvýchvstání, Dánská dívka, bondovky pod režijní taktovkou Sama Mendese SkyfallSpectre nebo festivalové taháky Velká nádhera, Mládí, Neonový býk či V paprscích slunce. Chybět nebude ani oblíbená akce Scala naslepo, která funguje na principu dobrovolného vstupného.

Neonový býk


V centru Brna si můžete vybrat i z nabídky dalších letních kin. Městské divadlo Brno otevírá na svém nádvoří promítání už šestým rokem. Sezonu letos zahájí 1. července ve 21:30 černohumornými Divokými historkami. Vstupné je 95 Kč.

Letní kino Brno-střed zahájí cyklus na nádvoří Nové radnice ve středu 29.června ve 20:00 koncertem skupiny Amaro Records společně s filmovou klasikou Osvícení od Stanleyho Kubricka. Vstup je na akci zdarma.

Na hradě Špilberk se bude také promítat. Diváci si můžou vybrat z široké nabídky komedií (třeba Vykolejená – 12. srpna ve 21:00) či akčních trháků (například Šílený Max: Zběsilá cesta – 16. července ve 21:30), vstupné je 80 Kč.

Šílený Max

Výletnici, kteří se vyrazí osvěžit na brněnskou přehradu, můžou zavítat do klubu Ahoy, který nabízí pravidelné projekce – zatímco na těch pondělních budete řvát hrůzou (1. srpna uvádí Noc s nabroušenou břitvou), na těch úterních smíchem (30. srpna to bude Malá Miss Sunshine). Vstup je zdarma.

Letní kino se letos v Brně koná například také v amfiteátru Čertovy rokle nebo v Dělnickém Domě Židenice.

Hlavní novinky