Přejít na hlavní obsah

Kartáčky a šifry. Městské hry se vrací do Brna

Registrace do mafiánské hry Assassin už běží, kvalifikace na šifrovací závod Tmou se blíží.

Už po osmnácté letos se v Brně odehraje snad nejslavnější český šifrovací závod Tmou.

Plížení temnými uličkami, války mafiánských klanů, ale také luštění šifer a hledání hádanek po celém městě. To vše se bude v následujících týdnech odehrávat v Brně, startují totiž oblíbené městské hry Assassin a Tmou. Další je budou následovat.

Kartáčkem do čela mafie
Assassin je jedna z nejoblíbenějších brněnských městských her, které simulují mafiánské prostředí a praktiky. Každý přihlášený hráč se stane členem jedné zločinecké rodiny a po dobu hry se snaží prosazovat její zájmy. Tedy hlavně vraždit členy ostatních rodin neboli famiglií. Vraždění přitom probíhá symbolicky prostřednictvím zubního kartáčku. Obranou je útěk nebo zbabělé strčení vlastního kartáčku do pusy.

Cílem hry je dovést svou famiglii k co nejlepšímu výsledku, nepočítají se ale jen úspěšné vraždy a přeživší společníci. V průběhu hry hrají svou roli speciální peníze, úkoly, společenská setkání mafiánů a další prvky. Nejlepší rodiny na konci hry postoupí do jarního kola, kde se střetnou o celkové vítězství.

Registrace do hry běží do 5. října a přihlásit se může každý, komu už bylo osmnáct let a bydlí v Brně. Pokud zaplatí účastnický poplatek 190 korun, bude mezi prvními 180 přihlášenými a projde pohovorem, bude od 20. října do 28. listopadu součástí brněnské mafie.

Zkusíte projít Tmou?
Už po osmnácté letos se v Brně odehraje snad nejslavnější český šifrovací závod Tmou. Pětičlenné týmy budou dnem i nocí hledat a luštit šifry po celém Brně a v jeho okolí a pokusí se doputovat až do neznámého cíle. Protože je ale o hru obrovský zájem, musí každý tým nejprve projít kvalifikací, která proběhne elektronicky v neděli 25. září a pouze 250 nejlepších vyrazí na samotný závod. Ten proběhne 4. a 5. listopadu.

Hra je lineární, týmy tedy musí na každém stanovišti vyluštit šifru, která jim prozradí polohu dalšího místa. Nápovědy neexistují, do cíle tak dojde vždy jen zlomek zúčastněných týmů. Šifry mají přitom nejrůznější podobu a princip a podle organizátorů si nejlépe vedou týmy, které jsou složené z různorodých lidí, kteří se výborně doplňují.

Další úspěšné městské hry se odehrají zase na jaře, na přelomu února a března to bude pátrací hra Stínadla tudy a v březnu další ročník mafiánské hry Mafie Brno.

Hlavní novinky