Přejít na hlavní obsah

Káva z celého světa na týden provoní Brno

Od soboty 1. října se v brněnských kavárnách koná festival Týden kávy.

Brno je proslulé největší koncentrací kaváren v republice, prvních sedm říjnových dní si jí však její milovníci užijí mnohem více než kdy jindy. Festival Týden kávy nabídne ve dvaačtyřiceti zapojených kavárnách nejen speciální nabídku tohoto nápoje, ale především soutěže, workshopy a přednášky, které lidem přiblíží taje jeho přípravy a servírování.

Hned 1. října, tedy na mezinárodní den kávy, odstartuje festival v hotelu Continental, kde se uskuteční dvoudenní Trhy kávy. „V ceně vstupenky je neomezená konzumace káv po oba dny od více než dvaceti producentů. Každý se také může zúčastnit množství degustací, přednášek nebo soutěže v přípravě filtrované kávy,“ upřesnila koordinátorka festivalu Kateřina Eichlerová.

Návštěvníci také zhlédnou soutěž baristů ze zapojených kaváren a budou si moci odnést výběrovou kávu či pomůcky k její přípravě.

Tématem letošního festivalu je Káva jako služba, většina ze zhruba šedesáti akcí se tak bude snažit o kávovou osvětu. „Káva není jen o samotném nápoji a jeho přípravě, ale také o s tím spojené službě. Té tak budeme letos věnovat zvláštní pozornost,“ vysvětlila Eichlerová. Zájemci tak mohou navštívit třeba workshop Zakládáme kavárnu – jak na to nebo přednášku Cesta kávy.

Hlavní myšlenkou a cílem Týdne kávy je podpora a kultivace kavárenství, ale také otevírání kávového světa běžným lidem. Ti se tak mohou seznámit s celým příběhem kávy od jejího pěstování až po konzumaci.

Kompletní seznam zapojených kaváren i s programem festivalu je k dispozici na webu tydenkavy.cz. Pokud se nestihnete zúčastnit Trhů kávy, můžete si kávu všech zúčastněných pražíren zakoupit až do konce festivalu v kavárně Kulturárium.

Hlavní novinky