Přejít na hlavní obsah

Nový studentský ski & snowboard klub

AnotaceSnowboardVčera sníh, dneska břečka, čepice, Vánoce, zápočty, zkoušky… Z každoročního koloběhu začátku zimy v Brně letos sympaticky vybočuje založení nového studentského klubu pro lyžování a snowboarding (www.skiuni.cz).Nový studentský klub pořádá také společné výlety, chcete-li se přidat, zaregistrujte se jednoduše na www.skiuni.cz. Foto: Archiv klubu.
Nový studentský klub pořádá také společné výlety, chcete-li se přidat, zaregistrujte se jednoduše na www.skiuni.cz. Foto: Archiv klubu.
Iniciativa skupinky studentů Ekonomické a Právnické fakulty by se vám mohla obzvláště líbit, pokud v zimních měsících rádi na pár dnů vyrazíte do hor, zasportovat si, odpočinout si, odreagovat se. Klub je zaměřen na zábavné a aktivní trávení volného času více než na trénink, třebaže zakládající členové mají zkušenosti se závodním lyžováním nebo instruktorské certifikace.

Cílem klubu je zpestřit studentský život členů o skvělé zážitky z lyžování, cestování, potkávání nových lidí. Sportovní aktivity samozřejmě zahrnují lyžování a snowboarding. Klub pořádá výlety do českých i rakouských hor a organizuje zábavné společenské akce, nejčastěji filmové seance a party.

Premiérovou akcí letošní sezony bylo promítání lifestylového freeride filmu Tangerine Dream v klubu Remix na Brandlově 4, filmová seance sice neměla masovou účast – příchozí by se vešli na tři sedačky lanovky – ale atmosféra byla výborná. Letošní zima vypadala totiž již v listopadu velmi slibně a všichni se těšili na společný výlet do Krkonoš. Výlet byl naplánován na víkend 14.–16. prosince. Další sněhová seance, tentokrát zahraniční ve spolupráci se studenty z Univerzity Innsbruck, je naplánována na začátek ledna. Chcete-li se přidat, zaregistrujte se jednoduše přes internet (www.skiuni.cz). Můžete také navrhnout vlastní výlet. Na webových stránkách klubu najdete diskuzní fórum, kde se každý člen může zapojit do vymýšlení, plánování a přípravy klubových aktivit.

Od založení SkiUni klubu v druhé polovině listopadu se do klubu přihlásilo přes padesát snowboardistů a lyžařů z celé Masarykovy univerzity.

Lukáš Gottwald,
student ESF MU

Hlavní novinky