Přejít na hlavní obsah

Dobrodruzi se představí na Cestovatelských středách

Od 22. března do 10. května budou dobrodruzi na Přírodovědecké fakultě MU vyprávět o svých zážitcích z cest.

Po semestrální odmlce se na Přírodovědeckou fakultu MU vrací Cestovatelské středy. Každý týden v tento den vystoupí na ústavu geologických věd jeden dobrodruh, jenž promítne fotky ze svých cest a bude vyprávět o svých zážitcích. Jako první představí svou cestu do Japonska 22. března Martina Sýkorová. Vstup na promítání je volný, kapacita sálu ale omezená.

Martina Sýkorová byla v Japonsku na tříměsíční pracovní stáži a nejenže toho stihla spoustu vidět, pronikla také pod kůži místní kultuře. Svým vystoupením spustí sérii všech dalších, které budou na programu vždy ve středu až do 10. května.

Hned následující středu vystoupí s povídáním o cestování po Kubě Jiří Kalina, který už se stal na přírodovědecké fakultě pravidelným přednášejícím. Druhé vystoupení v tomto semestru ho čeká 3. května, kdy se zase podělí o své zážitky z Kazachstánu.

Další cestovatelé zavedou posluchače kromě Evropy a Austrálie na všechny ostatní kontinenty. „Osobně se velice těším na přednášku Jakuba Ondrucha 26. dubna. Před týdnem se vrátil z polární stanice na Antarktidě. Každé vystoupení ale bude výjimečné,“ myslí si jeden z organizátorů Cestovatelských střed Simon Matěj, student geografie a kartografie.

Matěj převzal společně se spolužáky Martinem Vránou a Tomášem Bernátem v tomto semestru organizaci akce, jejíž historie sahá až do roku 2001, a hned se jim podařilo navázat na zájem z předešlých semestrů.

„Tentokrát jsme hledali spíše mezi kamarády a pravidelnými přednášejícími, i tak ale už máme několik zájemců, kteří se do programu nevešli a čekají na příští semestr,“ přiblížil Matěj.

Cestovatelské přednášky se konají každou středu od 18 hodin v posluchárně G1 na Kotlářské 2. Pokud vám poslouchání nestačí a sami jste podnikli zajímavou zahraniční cestu, ozvěte se na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

V příštím semestru můžete být jedním z přednášejících i vy.

Hlavní novinky