Přejít na hlavní obsah

Video: Studenti informatiky zahrají Kohoutovu Katyni

Už 10. května odehrají na fakultě premiéru za účasti autora předlohy. 18. května pak ve Scale uvedou reprízu a derniéru.

Fakulta informatiky bude v květnu zasvěcena nejen algoritmům, grafickému designu nebo informačním systémům, ale také divadlu. Na fakultě se tento rok odehraje už 20. sezóna ProFIdivadla. Studenti si připravili adaptaci Katyně od Pavla Kohouta.

„Na divadelním představení se podílí spousta studentů napříč fakultami MU i brněnskými univerzitami a také několik absolventů, kteří s divadlem začali ve svých školních letech a i když už nestudují, neumí si bez něj představit jarní měsíce,“ přibližuje Josef Prokeš, vedoucí předmětu Divadelní hra, v jehož rámci studenti divadlo nacvičují.

Studenti se pro tento ročník rozhodli nacvičit hru založenou na románu, který se za takřka 50 let své existence stal v Česku klasickým. „Vybrali jsme Katyni, protože autor předlohy Pavel Kohout je signatářem Charty 77 a ta má letos 40. výročí vzniku. A téma vlastní inscenace je stále aktuální,“ zve Prokeš.

Katyně se bude hrát dokonce hned třikrát. „Premiéra je už 10. května, tradičně na fakultě informatiky. Reprízaderniéra pak 18. května hned po sobě v Univerzitním kině Scala,“ vysvětluje Prokeš s tím, že na premiéru má dorazit i sám autor Katyně Pavel Kohout.

V minulosti ProFIdivadlo uvedla třeba Pána much, Přelet nad kukaččím hnízdem, Oněgin byl Rusák nebo Pulp Fiction.

Pozvánka Muni TV

 

Hlavní novinky