Přejít na hlavní obsah

Informatický filmový festival pohne obrazem

Fakulta informatiky hostí 17. května tradiční přehlídku studentských snímků. Letos má akce motto: Pohni obrazem.

Z natáčení filozoficky laděné skeče Gin o tom, proč byste neměli chtít víc, než můžete dostat.

Fakulta informatiky se v květnu nečekaně mění v kulturní stánek. Kromě reprízy a derniéry nové inscenace ProFIdivadla se tento týden odehraje i filmový festival. Fakulta ho hostí 17. května od 19:30. Nabídne 12 soutěžních snímků a tři v bonusové sekci.

„Je to už 17letá tradice, že se festival koná v zápočtovém týdnu na konci jarního semestru. Vznikl totiž původně jako veřejná přehlídka zápočtových studentských prací,“ vysvětluje Petr Sojka, vyučující předmětů Základy filmové řečiProdukce audiovizuálního díla.

Návštěvníci se můžou těšit třeba na animovaný snímek Pár o tom, co stane, když rozdělíte dvě ponožky, nebo na filozoficky laděný skeč Gin. Festival nabídne také film Lepší než Karkulka slibující klasický příběh, jen modernější a lepší, nebo komedii Jednosmerný lístok ukazující, že ani smrt není konečná.

„Hlavní sál festivalu bude v učebně D3 na fakultě informatiky. Protože je ale o akci velký zájem, projekce se přenáší do všech velkých přednáškových učeben fakulty a také do Univerzitního kina Scala,“ přibližuje Sojka s tím, že na festival je zván každý zájemce o studentskou filmovou tvorbu.

Podívejte se na trailer

Dramaturgii festivalu tvoří odborná porota, která filmy vybírá z děl studentů a absolventů Masarykovy univerzity. Letošní jednotící motto zní: Pohni obrazem.

Na akci snímky hodnotí porota i s pomocí expertů z oblasti filmové produkce. Součástí festivalu je také divácká anketa, ve které rozhodují sami návštěvníci. Na závěr akce po bloku bonusových filmů se vyhlásí výsledky z obou hodnocení. Autoři oceněných filmů si odnesou věcné ceny i finanční odměny od sponzorů.