Přejít na hlavní obsah

Prvákoviny provedou studenty Brnem i jejich fakultou

Dvoudenní akce, která pomůže prvákům začít na Masarykově univerzitě. To jsou oficiální Prvákoviny.

Kdy a kam mám dorazit? Zvládnu orientaci v Informačním systému MU? Najdu si kamarády? Takové otázky se honí hlavou nejednomu prvákovi. S odpověďmi přicházejí Prvákoviny – dvoudenní akce pořádané v září, které vám pomůžou začít na univerzitě.

„Na akci noví studenti poznají své budoucí spolužáky i starší studenty, kteří jim budou průvodci, projdou si svou fakultu a vůbec univerzitní prostředí. Získají taky informace, jak zvládnout studium na konkrétní fakultě,“ vysvětluje Jitka Štenclová z Kariérního centra MU.

Lektoři Prvákovin jsou studenti, kteří už mají něco odstudováno. Ví, jak si sestavit rozvrh, kam zajít na výborný oběd a které přednášky stojí za to.

Na fakultě sportovních studií k nim patří už druhým rokem Marie Štarhová. Čerstvé vysokoškoláky by pozvala na prohlídku fakulty, města i skupinový závod City Ralley.

„Je to aktivita zaměřená na netradiční poznávání tradičních míst v Brně. My jsme City Ralley navíc modifikovali na interaktivní závod družstev, kde je důležitá nejen spolupráce v týmu, ale také taktika, rychlost, štěstí a v neposlední řadě i originalita při plnění úkolů,“ vysvětluje Marie. Registrovat se můžete speciálním webu, na výběr je řada termínů.

Registrovat se na jeden z termínů (5.-6.9., 7.-8.9 nebo 13.-14.9.) můžete na webu Prvákovin.

Hlavní novinky