Přejít na hlavní obsah

7 důvodů, proč se zapsat na Masarykovu univerzitu

Váháte, na jakou vysokou školu se zapsat ke studiu? Vysvětlíme vám, proč je MUNI ta nejlepší volba.

Přijímačky máte v kapse a váháte, na jakou vysokou školu se jít zapsat ke studiu? Nabízíme rovnou sedm jasných důvodů, proč byste měli vyrazit do Brna na Muni. Zamilujete si to tady.

1. Možnost řídit svůj rozvrh a zapisovat si předměty z celé univerzity
Na Masarykově univerzitě se stáváte svým vlastním pánem. Každý studijní program má doporučený plán, kterého se můžete striktně držet a nikam nevybočit, pokud si ale chcete své vzdělávání namíchat trochu pestřeji, nic vám nabrání zapsat si k tomu, co studujete, podle chuti třeba ještě něco z oblasti ekonomie, práva, psychologie, cizích jazyků nebo informatiky bez ohledu na to, na které fakultě jste. Málokterá jiná vysoká škola vám dá tolik svobody.

2. Kompletně nové nebo rekonstruované zázemí univerzity
Masarykova univerzita investovala ze všech českých vysokých škol nejvíc peněz do rozvoje svého zázemí. Není to jen moderní kampus pro lékařskou a přírodovědeckou fakultu s řadou špičkových laboratoří nebo pavilony pro fakultu sportovních studií včetně sportovní haly a specializovaných tělocvičen. Kompletně rekonstruované jsou učebny, přednáškové haly a knihovny všechny fakult, případně se právě teď dodělávají. Těšit se tak můžete na studium v příjemném moderním prostředí. Lavice, ve kterých seděli ještě vaše prarodiče, tu budete hledat těžko.

3. Nejvíc digitalizovaná správa studia v Česku
Pokročilým elektronickým systémem pro správu studia, takzvaným informačním systémem, se Masarykova univerzita chlubí už řadu let a stále v této oblasti patří mezi světovou špičku. Na málokteré jiné vysoké škole musíte tak málo obíhat nejrůznější úředníky a čekat na něco ve frontách. Na MUNI většinu věcí vyřídíte pohodlně přes internet, ať už je to registrace předmětů, potvrzení o studiu nebo přihlášení ke zkoušce. Díky rozsáhlému IT zázemí, je univerzita maximálně připravená i na zajištění online výuky a vzdálené zpřístupňování studijních materiálů.

4. Obrovská nabídka zahraničních výjezdů a štědrá stipendia
Rozsáhlá sít partnerských zahraničních univerzit a skvělé služby centra zahraniční spolupráce vám garantují, že pokud budete jen trochu chtít, během svého studia se na pár měsíců nebo i na delší dobu do zahraničí podíváte a to třeba hned několikrát. S oblíbeným programem Erasmus+ můžete vyrazit do zemí nejen po celé Evropě, ale i do světa. Stipendium ve výši několika set euro na měsíc vám navíc bez problémů pokryje hlavní část nákladů. Podívejte se na web dosveta.muni.cz, kde si můžete snadno zjistit, kam se dá vyrazit.

Příjemnou atmosféru Brna už oceňují nejen prestižní deníky jako New York Times, ale i světové žebříčky univerzit.

5. Brno patří mezi nejlepší studentská města světa
Prestižní zahraniční noviny jako New York Times v posledních letech řadí Brno mezi nejlepší místa k životu na světě a podobně jeden ze světových žebříčků vysokých škol QS opakovaně řadí Brno mezi top 10 nejlepších studentských měst světa z pohledu samotných vysokoškoláků. Co za tím je? Příjemná přátelská atmosféra středně velkého města nakombinovaná s pestrou nabídkou služeb a kulturních akcí okořeněná bary a pivnicemi, které patří k těm nejlepším nejen v rámci Česka.

6. Za málo peněz studentský život se vším všudy
Brno není Praha, což znamená, že není ani moc malé, ani moc velké, ani moc levné, ani příliš drahé. Cenově přijatelné studentské bydlení tu seženete snadno i blízko centra a pokud máte hluboko do kapsy nebo prostě jen chcete bydlet někde na kraji města, kvalitní hromadná doprava a malé vzdálenosti vám garantují, že ani tak nebudete muset nikam dlouho složitě dojíždět. A pokud chcete vypadnout z ruchu města někam do přírody, máte to taky kousek. Podobně za jídlo, sport, kulturu nebo večírky nemusíte vydat majlant. V Brně si snadno můžete vybrat mezi dražším a levnější. Na studenty je to tu zkrátka nachystané. Stejně jako v Praze se tu rozhodně nebudete nudit a navíc při tom nebudete zakopávat o tisíce turistů.

7. Tisíce příležitostí pro sbírání zkušeností a praxe v oboru
Jihomoravská metropole je místem, kde ve většině oborů, které se na Masarykovy univerzitě studují, můžete najít uplatnění. To neznamená, že v Brně musíte jednou zůstat žít a pracovat (i když většina absolventů typicky první práci po škole získává v Brně), znamená to, že nebudete mít problém získat při studiu zkušenosti v oboru - ať už půjde o povinné praxe v rámci studia nebo o stáže, které si domluvíte sami. Stejně tak není problém sehnat krátkodobé i dlouhodobé brigády, které vám pomůžou s vaším rozpočtem.

Hlavní novinky