Přejít na hlavní obsah

Je libo disciplinární řád formou kabaretu?

AnotaceDisciplina
Skutečné kabaretní Disciplinární řádění připravilo pro nic zlého netušící diváky Průšovo úchylné divadlo neboli P.Ú.D. Kdo přišel v polovině prosince do atria Fakulty sociálních studií, mohl se stát svědkem názorných ukázek toho, co by podle nového Disciplinárního řádu pro studenty FSS rozhodně neměl dělat, nebo si pro něj přijde přísný sob Rudolf.

„Hlavní myšlenka kabaretu byla připravit celkem nenáročnou zábavu pro diváky i pro nás. Diváci se měli příjemně odreagovat na konci semestru, my jsme se měli odreagovat od své hry Potopa. Upozornit jsme chtěli snad jen na to, že něco takového jako disciplinární řád existuje,“ vysvětlil výběr tématu vedoucí souboru Alexandr Průša.
DisciplinrniRad
Divadlo tak přišlo s vtipným gulášem, který mimo jiné nabídl tvrdou rvačku dvou plagiátorských diplomových prací, úspěšné odevzdání Bible, coby seminární práce na více různých oborech, pokusy o svedení vyučujícího, či dokonce jeho uplácení, což je podle autorů hry jediná z předváděných věcí, na kterou disciplinární řád nemyslí.

Příští semestr bude P.Ú.D. dále uvádět svoji úspěšnou hru Potopa, která pojednává o několika posledních hodinách před vyplutím Noemovy archy. „Zároveň budeme připravovat hru novou. Možná i kabaret ještě jednou zahrajeme. Rádi bychom se ukázali také na výročí fakulty, a namane-li se nějaká jednorázová akce, rádi se zapojíme,“ dodal vedoucí divadla Alexander Průša.

Více informací o Průšově úchýlném divadle lze najít na internetových stránkách souboru http://pud.xf.cz/.

Hlavní novinky