Přejít na hlavní obsah

Nová Use-it mapa Brna přináší tipy od místních a vyzdvihuje inovace

Netradiční průvodce ukazuje nejen cestovatelům autentickou podobu města a co na něm baví zdejší.

To nejlepší z Brna podle mínění zdejších mladých obyvatel dává nejen cizincům k dobru nový průvodce městem s označením Use-it. Městská mapa čtvercového formátu vychází už počtvrté, vede na klasické památky i do zajímavých podniků a tentokrát vykresluje Brno hlavně jako město inovací.

Podívat se na novinku je možné online nebo je k dispozici v nákladu 50 tisíc kusů na různých turistických místech po městě.

Netradiční průvodce Use-it vychází už ve více než třiceti městech Evropy. Snaží se nejen cestovatelům ukázat autentickou podobu různých destinací bez pozlátek. Nezříká se klasických turistických atrakcí úplně, ale objevuje se v něm hlavně to, co baví místní obyvatele.

„Letošní vydání opět přichází s novým designem, jehož autorem je grafik Filip Hauser. Celkově se v mapě snažíme Brno vykreslit jako inovativní město svou minulostí i současností. Zmiňujeme například, že je univerzitní město, kde se v poslední době daří IT, výzkumu a start-upům, odkazujeme na období moravského Manchesteru a nově popisujeme slavné brněnské inovativní osobnosti,“ přiblížila členka tvůrčího týmu Mariana Boudová, která se na mapách podílela už jako studentka Masarykovy univerzity.

Na titulní straně je tentokrát znázorněna Janáčkova liška Bystrouška, kouřící komíny fabrik a moravské folklorní znaky. Uvnitř najdou zájemci sekci popisující Brno a zvyklosti místních (Act like a local), podniky a místa rozdělené do kategorií (sightseeing, bar and club, café, food, chillout, shopping), speciální boxy doporučující nejlepší pivnice a vinárny, základní praktické informace (týkající se například platby kartou, kouření a podobně) a informace o dopravě ve městě.

Mapa obsahuje také tři trasy procházek. Jedna z nich navede turisty do centra města, kde jim ukáže sochy, další trasu navrhla výtvarnice Kateřina Šedá a vede tzv. brněnským Bronxem.

Průvodce si může kdokoliv zdarma vyzvednout na pobočkách Turistického informačního centra města Brna, ale najde se také v brněnských hostelech, na univerzitách a knihovnách nebo firmách, které zaměstnávají velké množství cizinců.

Hlavní novinky