Přejít na hlavní obsah

Koleje hlásí plno. Poptávka roste kvůli vyšším nájmům bytů

Volná místa se v následujících dnech ještě objeví, jejich počet se ale obtížně odhaduje.

Koleje Masarykovy univerzity hlásí plnou obsazenost. Navzdory zvýšenému zájmu studentů o ubytování lze ale očekávat, že se volná místa v následujících dnech ještě objeví, zájemci by tak měli sledovat web Správy kolejí a menz MU. Za umocněným zájmem studentů o lůžka na kolejích stojí pravděpodobně rostoucí ceny pronájmů, projevila se ale i pokračující rekonstrukce na náměstí Míru.

„Nyní je k dispozici pouze několik málo lůžek právě na kolejích na náměstí Míru, kde je nástup možný až od 2. října, zbytek lůžek je plně obsazen,“ potvrdila manažerka provozu ubytovacích služeb Jana Hradilová.

Situace však není definitivní. Každoročně se hned zpočátku semestru určitý počet míst uvolní, zpravidla si totiž někteří studenti ještě stihnou smluvit pronájem. „Kvůli letošnímu enormnímu zájmu se počet uvolněných lůžek obtížně odhaduje,“ podotkla Hradilová s tím, že volná místa jsou ihned inzerována na webu. Tam se několik volných míst objevuje i během roku, nejvíce lůžek se ale pravidelně uvolňuje po skončení podzimního semestru.

Situaci s počtem nabízených lůžek letos komplikuje pokračující rekonstrukce kolejí na náměstí Míru. Řemeslníci tam při rekonstrukci sociálních zařízení odhalili, že je potřeba provést rozsáhlejší opravu železné konstrukce budovy. Zhruba 230 studentů tak do 2. října, kdy rekonstrukce skončí, dostala nabídku náhradního ubytování. Obdobně bude situace vypadat na začátku května příštího roku, kdy Správa kolejí a menz plánuje začít s opravou dalšího bloku kolejí.

Deset areálů kolejí Masarykovy univerzity má celkovou kapacitu přes čtyři tisíce lůžek. Každoročně je v létě část kolejí modernizována, letos kromě náměstí Míru prošel revitalizací blok A3 na kolejích Vinařská. Na řadě dalších míst s prováděli menší úpravy a vylepšení včetně postupného pokrývání všech kolejí bezdrátovým připojením k internetu.

Hlavní novinky