Přejít na hlavní obsah

Láká vás dobrovolnictví? Jak na to zjistíte na festivalu Open-er

Minifestival dobrovolnických aktivit se odehraje 26. září na terase Střediska volného času Lužánky a v Dobrovolnickém centru 67.

Chcete se zapojit do příprav lidskoprávního festivalu? Líbilo by se vám vycestovat na dobrovolnický pobyt do zahraničí nebo se zapojit do práce v neziskovkách? Festival Open-er zahajuje novou sezónu v Dobrovolnickém centru 67 a seznámí všechny zájemce s různými příležitostmi dobrovolnictví doma i v zahraničí. V rámci akce bude možné promluvit si s dobrovolníky třeba z Francie, Egypta, Ruska, Portugalska nebo Maďarska.

„Open-er je jedinečná příležitost, jak se seznámit s dobrovolnictvím. Příchozí si mohou osobně popovídat s dobrovolníky z různých zemí, ale také navštívit kreativní workshopy, tematické diskuze a poslechnout skvělou muziku. Můžou se podívat na stánky neziskových organizací, které vítají nové dobrovolníky, a zjistit, kde je možné se zapojit,“ uvedla koordinátorka DC67 Anna Hudranová.

Akce se odehraje v úterý 26. září od 17:30 do 22:30 na terase Střediska volného času Lužánky a v Dobrovolnickém centru 67. Připravená bude vernisáž výstavy fotografií z ročních pobytů zahraničních dobrovolníků a povídání o jejich zážitcích a zkušenostech. Představený bude také program Evropské dobrovolné služby pro ty, kteří by chtěli strávit rok v zahraničí, naučit se cizí jazyk a neutratit při tom korunu.

Pro návštěvníky je připraveno vystoupení brněnských kapel Jeteliček a Kumbalu, ale také živá knihovna na téma migrace. Závěrem večera bude možné zhlédnout lidskoprávní dokument Na stupních vítězů, jenž seznámí s příběhy několika seniorů, kteří se připravují na mistrovství světa v atletice.

Kdo se chce do činnosti dobrovolnického centra zapojit, může napsat přímo koordinátorce DC67 na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Hlavní novinky