Přejít na hlavní obsah

Univerzita otevírá kurz pro seniory Právo v kostce

Účastníci se dozví informace například o tom, jak se bránit proti šmejdům či domácímu násilí.

Přehled o tom, co vlastně je právo a čím se zabývá a jaké jsou povinnosti a práva běžných lidí nabídne nový dvousemestrální kurz Právo v kostce pro seniory, který připravila Právnická fakulta Masarykovy univerzity. První část začíná 18. září a druhá pak 26. února příštího roku, zájemci se do obou mohou hlásit už teď. Kapacita kurzu je šedesát lidí.

„Zjistili jsme, že na trhu je jen velmi málo kurzů právního minima zaměřených na seniory. K jeho vytvoření nás inspirovaly také přednášky Univerzity třetího věku. I starší občané by se měli umět v právu orientovat a my jim v tom chceme pomoci,“ přiblížila motivaci pro vytvoření kurzu vedoucí Centra dalšího vzdělávání Právnické fakulty MU Lenka Sochorová.

Odborníci z fakulty představí účastníkům kurzu právo v celé jeho šíři, dotknou se teorie práva, práva ústavního, fungování soudů i Evropské unie. „Účastníci se dozví informace například o tom, jak se bránit proti šmejdům či domácímu násilí. Naším cílem je především to, aby získali všeobecný přehled a zorientovali se i v klasických právních odvětvích, jako je právo občanské, obchodní či správní,“ zdůraznila Sochorová.

Zájemci se mohou přihlásit na obě části kurzu, ale také na každou zvlášť. Každá část se skládá z dvanácti témat, která jsou zvolena tak, aby v ní byly zastoupeny oblasti soukromého i veřejného práva. „Na prvním setkání účastníky kurzu provedeme budovou fakulty a seznámíme je s jejím fungováním a historií. Po skončení každé části jim pak předáme certifikát o absolvování kurzu,“ dodala Sochorová.

Přednášky se budou konat vždy v úterý od 14 do 16 hodin odpoledne na Právnické fakultě MU v Brně. Účastnický poplatek za každou část je 2 100 Kč a přihlašování je možné na webu www.kurzy.law.muni.cz.

Hlavní novinky