Přejít na hlavní obsah

Studenti: Nová FSS zatím nemá atmosféru

anketafss_anotace.jpgFakulta sociálních studií se v tomto akademickém roce přesunula do nově zrekonstruovaných prostor na Joštově ulici a do chodeb a učeben se nahrnuli studenti. Na otázku, jak na ně jejich nová škola působí, odpovídali většinou rezervovaně – prostředí nové budovu vychází ze srovnání s tou „starou“ zatím hůře.


Petr, 23 let
Je tu víc počítačů, což je super, ale taky je tu víc lidí. Knihovnu máme konečně ve vlastní budově místo na FF a taky je daleko větší – skoro bych řekl až zbytečně moc velká. Určitě se taky zlepšilo celkové technické zázemí fakulty, ale co se prostředí týče, působí na mě škola dost neutěšeně. Vypadá to tu jak v nemocnici.

Zuzana, 19 let
Já se tady pořád ještě moc neorientuju. Působí to tu na mě pěkně, ale vadí mi, že se patra nedají obejít kolem dokola.

Lenka, 21 let
Škola je velká, ale vzhledem k tomu, že je nás tu zase víc, tak to vyjde vlastně nastejno. Zatím to ale hlavně smrdí novotou. Až se to trochu ošoupe, tak to možná i získá nějakou atmosféru.

Prostředí nové budovy vychází ze srovnání s tou "starou" zatím hůře. Na snímku střecha atria, pro kterou FSS hledá výrazné výtvarné dílo. Foto: Ondřej Ženka.
Prostředí nové budovy vychází ze srovnání s tou "starou" zatím hůře. Na snímku střecha atria, pro kterou FSS hledá výrazné výtvarné dílo. Foto: Ondřej Ženka.


Magda, 21 let
Pro mě je hlavní problém, že se nedá kouřit nikde uvnitř budovy a musí se až úplně ven. V tom mi tu chybí dvorek.

David, 24 let
Na jednu stranu je super, že máme novou, supermoderní, bezbariérovou a skvěle vybavenou budovu, ale ztratila veškeré kouzlo a atmosféru. Není tu dvorek s trávou a lavičkami, ale zastřešené atrium s příšernou akustikou, kde se na jednu stranu všechno rozléhá, ale při hraní divadla zas není slyšet vůbec nic.

Jana, 21 let
Nelíbí se mi to velké atrium, protože je takové hypermoderní a nepříjemně sterilní. Ale je možné, že až se to tu zabydlí, tak to bude dobré. Stará budova byla bezvadná, protože to bylo komorní prostředí a prostě taková malá škola. A náš bufet Krmítko už teď vůbec nevypadá jako Krmítko – nemá žádnou atmosféru a ty ceny taky nevypadají jako Krmítko. Je to strašně drahé.


Hlavní novinky