Přejít na hlavní obsah

Menza a dvě velké posluchárny na právnické fakultě zůstanou zavřené

Průzkum potvrdil špatný beton ve stropech dvou učeben. Než se zrekonstruují, menza pod nimi neotevře.

Bez dvou velkých učeben a především menzy se budou muset v následujících měsících obejít studenti a vyučující na Právnické fakultě MU. Další část budovy, která byla v červnu kvůli problémům se statikou uzavřena, je však podle zjištění odborníků v pořádku a fakulta ji může normálně využívat.

Při připravované rekonstrukci odhalili odborníci začátkem léta ve stropech velkých poslucháren takzvané hlinitanové betony, které nemají dostatečnou životnost a část budovy tedy fakulta ihned z bezpečnostních důvodů uzavřela. Oficiální zpráva z průzkumu složení a kvality betonových konstrukcí v celé budově teď ukázala, že problematická je jen malá část stavby.

„Zpráva potvrdila výskyt hlinitanových betonů pouze ve stropech velkých učeben číslo 030 a 034. V ostatních částech budovy se tento materiál nevyskytuje. Mimo jiné zpráva doporučuje zesílení některých stropních konstrukcí, které jsou z méně kvalitního železobetonu, nicméně se nejedná o havarijní stav a budeme připravovat opatření v rámci standardních oprav budovy,“ uvedla tajemnice fakulty Blanka Přikrylová.

Od začátku září začnou práce na zajištění problematických stropů poslucháren, což znamená, že budou do obou učeben dány dřevěné podpůrné konstrukce. Zajištění potrvá zhruba dva a půl měsíce, kdy se musí studenti i akademici připravit v této části fakulty na větší hluk a omezení pohybu. Celková rekonstrukce by pak měla začít v příštím roce. Až do jejího skončení ale bude uzavřená i menza.

Náhradní prostory pro výuku už mají právníci zajištěné. Pro vybrané přednášky budou využívat  aulu v areálu na Vinařské.

Hlavní novinky