Přejít na hlavní obsah

Symbios hledá mezi studenty první nájemníky do sdíleného bydlení. Hlaste se

Vysokoškoláci z Masarykovy univerzity se můžou stát součástí projektu na pomoc mladým lidem odcházejícím z dětských domovů.

Členové přípravného týmu Symbios před domem v ulici Křenová: Tereza Modráková, Radoslav Škapa, Ester Koňařová, Bohuslav Binka a Veronika Išová.

Další fázi projektu Symbios včera spustili jeho strůjci z katedry environmentálních studií. Do domu v Křenové ulici, který by měli společně obývat studenti Masarykovy univerzity a lidé opouštějící dětské domovy, začínají hledat obyvatele z řad studentů. Hlásit se je možné s životopisem a motivačním dopisem na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Vizí Symbiosu je pomoct mladým lidem, kteří odcházejí z dětských domovů, překlenout složité období života, kdy poprvé nebudou mít každodenní podporu a musí se o sebe hlavně starat sami. Inspirovat by je v tom měli jejich spolubydlící z řad studentů Masarykovy univerzity. Obě skupiny vytvoří dvojice, přičemž každá bude bydlet v jednom dvoupokojovém bytě.

„Není to ale tak, že by studenti měli suplovat sociální pracovníky. Spoléháme, že svým spolubydlícím budou pomáhat spíš neformálně, třeba rozhovory o každodenním běžném životě,“ vysvětluje vedoucí projektu Bohuslav Binka z Fakulty sociálních studií MU.

Odměnou za to bude studentům o něco nižší nájemné, než jaké je v Brně aktuální komerční. Hlásit se do projektu mohou zájemci, kteří jsou momentálně výš než v prvním ročníku bakalářského studia a v příštím akademickém roce neplánují studium končit. Bydlet budou s lidmi v rozmezí 18 až 28 let.

Z došlých přihlášek, které by měly obsahovat životopis a motivační dopis, se bude vybírat sedm nájemníků do sedmi bytů. Uchazeče čeká před finálním výběrem pohovor se strůjci Symbiosu a také společný orientační víkend s budoucími spolubydlícími z dětských domovů. Po něm bude stanovena konečná skupina nájemníků, která spolu zažije ještě seznamovací týden.

Paralelně s výběrem studentů se vybírají i vhodní adepti z dětských domovů, kteří by se měli jít v dubnu na Křenovou poprvé podívat. Se stěhováním všech nájemníků se počítá na konci června, aby se všichni stihli zabydlet ještě předtím, než začne akademický rok.

Hlavní novinky