Přejít na hlavní obsah

Teď, nebo za sto let. Začal prodej lístků na Festival MUNI 100

Multižánrový festival na výstavišti naváže v sobotu 15. června na Den absolventů na všech devíti fakultách Masarykovy univerzity.

Hlavní atrakcí festivalu bude večerní koncert Vojtěcha Dyka & B-Side Bandu s bandleaderem Josefem Buchtou.

V polovině června bude brněnské výstaviště patřit Masarykově univerzitě. Festival MUNI 100 s mottem “Teď, nebo za sto let” se koná v rámci oslav 100. výročí založení školy a nabídne koncerty populárních kapel, interaktivní stánky univerzitních pracovišť, akce pro děti, divadelní představení nebo to nejlepší z brněnské gastronomie. Největším lákadlem festivalu, který je určený všem lidem spojeným s Masarykovou univerzitou i široké veřejnosti, bude večerní koncert Vojtěcha Dyka & B-Side Bandu s bandleaderem Josefem Buchtou.

Festival, který potrvá od brzkého odpoledne až do nočních hodin, naváže na Den absolventů na všech devíti fakultách, které připravují prohlídky svých prostor a příležitosti pro setkávání všech absolventů univerzity se spolužáky a učiteli.

Program, jímž provede moderátor Ondřej Sokol, startuje už ve 14 hodin v pavilonu A a jeho okolí. Zahrnovat bude mimo jiné vystoupení Symfonického orchestru a Pěveckého sboru Masarykovy univerzity, venkovní expozici zábavního vědeckého parku VIDA! science centrum, inscenaci DONAHA studentského ProFIdivadla nebo koncert Ukulele Orchestra jako Brno. Součástí odpolední částí festivalu bude i předávání bronzových medailí stovce významných absolventů Masarykovy univerzity.

Kdo vydrží do večerních hodin, může se těšit na sledování ohňostroje věnovaného brněnským univerzitám v rámci Ignis Brunensis, cimbálovou muziku VUS Ondráš a na závěr také oldies disco v podání DJ Jindry Eliáše.

Akce na výstavišti nabídne během sobotního odpoledne a večera kompletní servis. Na místě bude prostor pro odpočinek a posezení se známými i rodinou. Občerstvení zajistí známé brněnské gastronomické podniky: od Zázračných limonád a Fresh Fries přes Božský kopeček a Anne´s foodtruck až po Kafe & Kobliha nebo Bar, který neexistuje.

Celé odpoledne až do večerních hodin bude navíc v pavilonu A otevřeno takzvané EXPO MUNI, interaktivní stánky všech devíti fakult a dalších školních pracovišť, které návštěvníkům umožní na jednom místě poznat celou univerzitu. K vidění bude i výstava 100 příběhů MUNI, která nabídne pohled na významné osobnosti a zajímavé projekty spojené s Masarykovou univerzitou v minulosti i v současnosti.

Návštěvníci festivalu budou také moct po celý víkend využít slev na ubytování ve vybraných brněnských hotelích, zaparkovat v areálu výstaviště, získat slevy na vstup do řady brněnských památek a kulturních zařízení.

Vstupenky za zvýhodněnou cenu jsou v prodeji do 5. června. Prodávají se zvlášť pro studenty, zaměstnance a absolventy prostřednictvím Obchodního centra Masarykovy univerzity a pro veřejnost v síti Ticketportal.

Hlavní novinky