Přejít na hlavní obsah

Studenti chtějí změnit přípravu učitelů. Organizují Noc vzdělávání

Ve středu 27. března v 18 hodin startuje na pěti pedagogických fakultách po celém Česku festival zaměřený na vzdělávání.

Organizace Otevřeno, která sdružuje studenty pedagogických fakult, pořádá u příležitosti Dne učitelů třetí ročník Noci vzdělávání. Ve středu 27. března se veřejnosti otevře pět fakult včetně té brněnské. Festival vzdělávání, který organizují sami studenti, nabídne pestrý program složený z workshopů, přednášek, diskuzí a promítání tematických filmů.

Cílem Noci vzdělávání je vyzdvihovat otázky kolem důležitých témat školství. „Známkovat nebo neznámkovat, učit se venku nebo dávat domácí úkoly – to jsou jen některá témata, která zazní na letošním ročníku. Kromě toho se budeme věnovat například finanční, digitální a mediální gramotnosti, domácímu vzdělávání nebo osobnosti učitele,” uvedl Tomáš Čakloš, předseda iniciativy Otevřeno.

Třetí ročník Noci vzdělávání nabízí prostor pro setkávání různých skupin lidí se stejným zájmem. „Společnost stále hlasitěji volá po změnách ve školství. Proto bychom i my rádi přispěli k hledání možných cest, kterými se vydat, ať už formou diskuzí nebo názornými workshopy. Cílíme nejen na rodiče, ale na každého, kdo si klade tu samou otázku – co takhle dělat to jinak?” vysvětluje Čakloš.

Každá regionální pobočka sestavuje vlastní program témat podle zájmu místních studentů. Na Pedagogické fakultě MU na Poříčí 7/9 se začíná v 18 hodin a paralelní program běží hned ve čtyřech blocích. Návštěvníci se můžou těšit na témata, jako je unschooling, sexuální výchova, badatelská výuka nebo vyprávění příběhů. Více najdete na webu nocvzdelavani.cz/brno.

Hlavní novinky