Přejít na hlavní obsah

Apríl: Hodnocení zkoušek bude názornější. Univerzita zavede razítka

Stupnice písmen A až F dostatečně nevyjadřuje, jaký byl skutečně podaný výkon.

Kočička, sluníčko nebo třeba mráček. Taková hodnocení v podobě obtisku razítka, by měli studenti Masarykovy univerzity nově vidět u vyhodnocení svých zkoušek. U písemek je najdou na konci testu, u ústních zkoušek je budou studenti od učitele dostávat přímo na ruku a samozřejmě také do Informačního systému MU.

"Zjistili jsme, že vysokoškoláci nejsou dostatečně motivováni úspěšně skládat zkoušky, když ví, že se jim prostě zeleně rozsvítí políčko v ISu a v něm najdou nějaké anonymní písmeno," vysvětlil Tomáš Marný, prorektor pro rychlá řešení.

Místo písmen A, B, C, D, E a F, tak bude stupnice nově tvořena těmito obrázky: rozzářené sluníčko, smutná kočička, z půlky opadaný stromeček, loudavá želvička, nahnilé jablíčko a mráček.

"Už se těším, až se vždycky večer sejdeme se spolužáky u piva, vyhrneme rukávy a porovnáme, kdo má víc sluníček a kdo zase jen mráčky," těší studentka Pavlína Snaživá.

Prorektor Marný k tomu dodává, že na razítka se bude používat vodě odolná barva, takže bude možné dodržovat základní hygienu a přitom razítka na ruce shromažďovat po celé zkouškové období.

Poznámka redakce na závěr: Pokud jste předchozí řádky vzali vážně, pak vězte, že článek vyšel 1. dubna ;)

Hlavní novinky