Přejít na hlavní obsah

Na Kraví hoře otevřela výstava léčivých rostlin

Výstava v Centru léčivých rostlin Lékařské fakulty MU potrvá až do 30. června. Otevřeno je denně včetně víkendů od 9 do 18 hodin.

Centrum léčivých rostlin Lékařské fakulty MU, která se nachází na brněnské Kraví hoře, je přístupné i mimo termín výstavy od května do září.

Chrpa žlutokvětá, náprstníky nebo mákovité rostliny aktuálně kvetou v botanické zahradě na Kraví hoře, která patří Lékařské fakultě MU. Spolu s dalšími si je tam mohou lidé prohlédnout v rámci už 57. ročníku výstavy.

Centrum léčivých rostlin udržuje genofond léčivých rostlin, pěstuje rostlinný materiál pro výuku mediků i výzkumné práce vědců. Nabízí ale také možnost pro praktické vyučování žáků všech stupňů škol a návštěvy veřejnosti.

Zaměstnanci zahrady se starají o bezmála 900 rostlinných druhů a odrůd léčivých, aromatických, kořeninových, tonizujících a toxických rostlin, domácích i cizokrajných. Jedná se o největší živou sbírku léčivých rostlin v Česku, celosvětově unikátní je zejména rozsáhlá sbírka rostlin z čeledi mákovitých.

Zajít si můžete i na doprovodnou výstavu Říše hub v zorném poli objektivu Jiřiny Hrabákové.

Už v prvních dnech výstavy na ni zamířili jak lidé, kteří zahradu dobře znají, tak ti, kteří ji na svahu Kraví hory našli poprvé. Letos tam kromě rostlin a výstavy opět mají možnost koupit sazenice léčivých i dalších rostlin od zahradnictví Kopetka Vedrovice.

V rámci výstavy si navíc můžou nejen zahradu, ale podívat se také na doprovodnou výstavu „Říše hub v zorném poli objektivu Jiřiny Hrabákové“ z Mykologického klubu Brno.

Vstupné do Centra léčivých rostlin Lékařské fakulty MU, které se nachází na adrese Údolní 74, Brno – Kraví hora, je dobrovolné. Zahrada je navíc otevřená i mimo termín výstavy, a to od května do září ve všední dny mimo středy od 8 do 15 hodin, ve středu až do 18 hodin.

Hlavní novinky