Přejít na hlavní obsah

Masarykova jUniverzita otevírá registraci. Děti v ní poznají všechny fakulty

Elektronický zápis se spustí v pondělí 12. srpna ve 20 hodin. Výuka startuje 21. září.

Trénuje se i lékařské vyšetření.

Jedna sobota výuky navíc a díky tomu větší výběr témat čeká na účastníky dalšího ročníku dětské Masarykovy jUniverzity (MjUNI). Její už šestý běh pro žáky od 9 do 14 let a podruhé také výuku pro studenty od 15 do 17 let letos otevírá Masarykova univerzita. Jednotný zápis do obou programů se spustí v pondělí 12. srpna přesně ve 20 hodin na webových stránkách mjuni.cz.

Během osmi výukových sobot se mladí lidé podívají na všech devět fakult univerzity a také do institutu CEITEC MU. Poznají práci Centra jazykového vzdělávání a Ústavu výpočetní techniky MU. Výuka se rozšířila na přání studentů, kteří chtěli poznat univerzitní témata podrobněji. Díky tomu budou mít nyní možnost většího výběru a poznají více pracovišť školy.

Chemické hrátky.

Univerzita se studentům MjUNI otevře vždy jednu sobotu v měsíci, dopoledne budou mít kurzy mladší děti, odpoledne pak jejich starší spolužáci. Čekají je desítky různorodých aktivit od přednášek přes pokusy v laboratořích až po testování vlastních schopností. Díky dětské univerzitě se dostanou i do míst, kam se běžně nechodí, v minulých ročnících se účastníci podívali například do zákulisí České národní banky nebo na Ústavní soud.

Letos MjUNI začne v sobotu 21. září slavnostní imatrikulací v Univerzitním kině Scala. Kapacita dětské univerzity pro mladší studenty je 170 dětí, pro středoškoláky je připraveno 50 míst. Celkem 20 míst je rezervováno pro sociálně znevýhodněné děti.

Součástí dětské univerzity je i slavnostní promoce.

Podrobnosti k přihlašování i ke studiu na MjUNI najdou rodiče na webu mjuni.cz. Tam je také formulář, který je k přihlášení nutné vyplnit. Zápisné pro letošní rok činí 2500 korun. Další náklady hradí univerzita a sponzoři, mezi které patří společnosti SAP Labs Česká republika a Red Hat Czech.

MjUNI neboli Masarykova jUniverzita zahájila poprvé výuku v roce 2014 s kapacitou 150 dětí. V prvním roce se mohli děti od 9 do 14 let podívat na čtyři fakulty MU. Studium zahajuje slavnostní imatrikulace a je zakončeno předáváním diplomů. Zapsaní studenti musí pro úspěšné absolvování navštívit alespoň polovinu přednášek během celého roku.

Hlavní novinky