Vítězný návrh londýnského studia Jakub Klaska LTD, jehož realizace se z důvodu nedostatku financí odkládá.

Návrhy na sochu ke 100. výročí univerzity představí výstava

K vidění bude od 2. do 13. září v galerii Pitevna na Komenského náměstí.

Celkem 21 návrhů, které autoři zaslali do veřejné soutěže na umělecké dílo ke 100. výročí založení Masarykovy univerzity, představí výstava v galerii Pitevna na Komenského náměstí. Všechny návrhy včetně vítězného, který vybrala komise složená z odborníků.

Umělecká díla byla navržena pro prostor před budovou rektorátu na Žerotínově náměstí. První cenu udělila soutěžní porota návrhu Jakuba Klašky a Barbory Klašky z londýnského studia Jakub Klaska LTD. Na realizaci díla vypsala univerzita veřejnou sbírku, do níž dárci dosud přispěli necelých 50 tisíc korun. Z důvodu nedostatku financí se samotná realizace odkládá.

Vítězný návrh londýnského studia Jakub Klaska LTD.