Přejít na hlavní obsah

Botanickou zahradu zaplnily rostliny adaptované na změny klimatu

Tradiční výstava sukulentů a jiných exotický rostlin na Přírodovědecké fakultě MU potrvá od 6. do 13. září.

Nepravidelné srážky či vyšší teploty - na takové klima se během evoluce adaptovaly sukulenty. Seznámit se s těmito rostlinami a jejich strategiemi jak přežít nepříznivé podmínky se mohou zájemci seznámit na tradiční výstavě sukulentů, kaktusů a jiných exotických rostlin, která je vidění ode dneška do 13. září v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty MU.

Návštěvníci si mohou prohlédnout sukulentní rostliny z celého světa. K vidění budou pryšce, živé kameny, aloe, stapelie a řada dalších čeledí. Seznámí se také s vývojově mimořádným druhem rostliny s nejdelšími listy Welwitschia mirabilis čili Welwitschie podivná, která je endemitem Namibské pouště, včetně historie jejího objevu.

Celkem vystaví specializovaní pěstitelé z Česka ve spolupráci s odborníky z botanické zahrady na 500 rostlin. "Akce je vhodná i pro školní třídy a přítomní pořadatelé poskytnou zájemcům pěstitelské rady a pro skupiny zajistí průvodce výstavou," uvedl za pořadatele Pavel Hanáček.

Se vstupenkou na výstavu sukulentů si lidé mohou prohlédnout také všechny skleníky botanické zahrady. Základní vstupné je 100 korun a zlevněné 50 korun. Výstava je přístupná denně od 9.30 do 17.30 a doplní ji kresby rostlin Pavlíny Kourkové. Letošní akce je věnována stoletým výročím Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity a Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně.

V sobotu 7. září se navíc v areálu Přírodovědecké fakulty MU v Kotlářské ulici uskuteční také OpenAir setkání sběratelů minerálů a fosilií, a to od 9.00 do 15.00. Jeho součástí bude i zábava pro děti v podobě rýžování zlata či poznávání minerálů a pro všechny zájemce budou také přístupné mineralogické a paleontologické sbírky Ústavu geologických věd MU.

Hlavní novinky