Přejít na hlavní obsah

Masarykova univerzita se rozhodla omezit příjezd čínských studentů i akademiků

Důvodem je vývoj situace kolem epidemie koronaviru.

Vedení Masarykovy univerzity se dnes rozhodlo přistoupit k omezení příjezdu studentů z Číny. "Situaci průběžně sledujeme a vyhodnocujeme. Předběžná opatrnost a snaha zcela minimalizovat rizika nás vede k tomu, že z preventivních důvodů odložíme příjezd studentů z Hongkongu," uvedla tisková mluvčí Tereza Fojtová. Omezení se vztahuje i na příjezdy akademiků.

Vysokoškolákům, kteří měli přiletět 15. února, už byl pobyt zrušen a byli o tomto rozhodnutí informováni. Informace dostali také studenti, kteří již jsou na cestě. Byli instruováni, aby se po příletu do Prahy ihned sami hlásili na letištní zdravotní pohotovost s žádostí o preventivní vyšetření, na základě jehož výsledku se rozhodne o dalším postupu.

Studenti, kteří dorazili dříve se nebudou účastnit s ostatními studenty orientačních aktivit, jejich účast na výuce je o dva týdny odložena a měli by věnovat zvýšenou pozornost svému stavu. Opatření byla přijata i na kolejích, kde jsou vyčleněny kapacity pro případnou izolaci kohokoliv, kdo by měl podezření z nákazy a jeho následný transport na Kliniku infekčních chorob Fakultní nemocnice Brno.

Pobyty zahraničních studentů řeší Centrum zahraniční spolupráce MU, které bezprostředně poté, co se objevily první informace o rizicích šíření nákazy, kontaktovalo Krajskou hygienickou stanicí v Brně a další příslušná specializovaná pracoviště a veškerý postup a opatření přijímá na základě jejich doporučení.

Všichni čeští studenti a akademici, kteří pobývali v Číně, byli již dříve vyzváni k návratu, a další plánované výjezdy byly odloženy.

AKTUALIZACE ze 14. února

Krajská hygienická stanice Brno doporučila nad rámec opatření, která už univerzita zavedla, vybavit studenty, kteří přijeli z Číny, dezinfekčními prostředky, rouškami a zvážit jejich samostatné ubytování. Masarykova univerzita už také tato preventivní opatření uvedla do praxe. Platí nadále, že účast těchto studentů na výuce a dalších společných akcích byla o dva týdny odložena a jsou instruováni, aby se v případě zdravotních potíží obrátili na linku 112.

Hlavní novinky