MUNI vrací mediky do praxe a otevírá systém pro dobrovolníky

Masarykova univerzita přijala další opatření v souvislosti s šířením koronaviru.

Po vyhlášení nouzového stavu Vládou ČR přistoupil rektor MU Martin Bareš k aktualizaci mimořádného opatření ze včerejšího dne. Nově byla povolena klinická a praktická výuka a praxe na Lékařské fakultě MU, jejíž rozsah stanoví děkan. Od příštího týdne tak uvolní do klinických předpromočních stáží výhradně studenty 6. ročníku Všeobecného lékařství a 5. ročníku Zubního lékařství. Dotčení studenti budou ve všech případech informováni e-mailem a detaily jsou dostupné také na webu fakulty.

Zároveň bude povolena asistentská praxe doučování v rodinách na Pedagogické fakultě MU, rozsah také stanoví děkan. Zatím jde zejména o studenty, kteří od pondělí pomůžou s hlídáním dětí zaměstnanců Fakultní nemocnice Brno.

Dobrovolnický systém

Během odpoledních hodin byla navíc spuštěna databáze Dobrovolníci MU, která shromažďuje kontakty na studenty či zaměstnance MU, kteří jsou ochotní pomáhat při zvládání epidemie, jak k tomu vyzval rektor Bareš. Základem databáze budou poptávané aktivity od Masarykovy univerzity či jiných subjektů, k nimž se budou moci zájemci přihlásit.

Přihlásit se do databáze mohou všichni, kteří chtějí pomoci například s hlídáním dětí nebo zajišťováním informací. Přihlášením přes Office365 (je třeba zadat e-mail ve tvaru UČO(at)muni.cz) a zadáním primárního hesla se zájemci dostanou k formuláři databáze, kde si vyberou nabízenou činnost a vloží telefon, aby je mohli koordinátoři zkontaktovat. Nabídka dobrovolnických činností se bude doplňovat na základě požadavků organizací zajišťujících sociální, zdravotní a další potřebné služby.

Další opatření

V souvislosti s opatřeními vlády byla aktualizována některé další opatření a doporučení v rámci univerzity. Od 13. března od 6.00 bude uzavřen Academic restaurant v bohunickém kampusu, další menzy zůstávají v provozu.

Děkani fakult mohou nově povolit konání individuálních osobních konzultací a individuální osobní zkoušení.

Nově je také staveno dohodnout „home office“ nebo dovolenou se všem zaměstnanci ve věku nad 70 let (bez ohledu na to, zda se zaměstnanci vrací z cest nebo měli rizikový kontakt) a se všemi těhotnými zaměstnankyněmi.

Aktuální informace vždy najdete na muni.cz/koronavirus. Pokud máte dotazy k opatřením na Masarykově univerzitě, můžete se obracet na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Podívejte se na dnešní mimořádné vysílání MUNI TV a rozhovor s rektorem Barešem