Přejít na hlavní obsah

Na FSpS budou volit děkana. O místo se uchází proděkan Cacek

Volba nového děkana se i v nouzovém stavu chystá na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity.

Jan Cacek

Po tom, co rektor Martin Bareš přijal rozhodnutí fakultního senátu, který v důsledku pochybení při vykazování publikací odvolal v polovině března dosavadního děkana Martina Zvonaře, se volba nového děkana uskuteční ve středu 29. dubna. O funkci se uchází jediný kandidát, současný proděkan pro vědu a výzkum Jan Cacek, který je aktuálně pověřený vedením fakulty.

Cacek je přední odborník na kondiční trénink a fyzickou zdatnost populace. Do volby jde s několika tématy. „V oblasti výuky bych rád více reflektoval požadavky trhu práce a faktor stárnutí populace v nabídce studijních programů a specializací. V oblasti výzkumu se chci zaměřit na kvalitu publikačních výstupů a zapojení pracovníků fakulty do mezioborových týmů, hlavně těch, jejichž práce má celospolečenský dopad. Obecně bych byl rád, aby byla fakulta lídrem a odborným partnerem při řešení celospolečenských témat ve vybraných oblastech sportu a pohybových aktivit,“ uvedl Cacek.

Veřejné shromáždění a prezentace kandidáta se vzhledem k opatřením proti koronaviru odehraje ve středu 22. dubna v online prostředí MS Teams. Podrobnější informaci o podobě shromáždění budou dostupné na webu fakulty. Volba samotná se bude konat prostřednictvím Informačního systému MU a jeho aplikace E-volby.

Hlavní novinky