Přejít na hlavní obsah

Univerzitní centrum Telč zve na letní návštěvu. Láká virtuální prohlídkou

Areál Masarykovy univerzity uprostřed města zapsaného na seznam UNESCO nabízí ubytování i kulturní program.

Strávit léto v Telči může být příjemná alternativa k zahraničním dovoleným, které jsou letos kvůli koronaviru přece jen o něco komplikovanější. V Univerzitním centrum Telč přitom můžete využít nabídku výhodného ubytování včetně slev pro studenty a zaměstnance Masarykovy univerzity, užít si na jeho nádvoří nabídku tamější Cukrárny a kavárny Haas a ještě navštívit dvě aktuálně probíhající výstavy: "Telč a jezuité. Řád a jeho mecenáši" a "Letní instalace Ireny a Nikose Armutidisových".

Jak to vypadá v Univerzitním centru Telč zjistíte v nových virtuálních prohlídkách. Nabízejí pohled jak do nabízených pokojů, tak třeba na historické nádvoří.

Výstavu Telč a jezuité. Řád a jeho mecenáši můžete v Univerzitním centru Telč vidět až do 13. září, vstup je zdarma. Dozvíte se na ní více o období 17. a 18. století, které představuje dosud méně známou, ale velmi důležitou kapitolu dějin Telče i bývalého panství, v němž se město díky působení jezuitského řádu stalo významným regionálním centrem kulturního a duchovního života. Instalace soch akademika Nikose Armutidise a Ireny Armutidisové zdobí prostory nádvoří centra až do 31. října.

Ubytovací prostory Univerzitního centra Telč nabízejí dvoulůžkové mezonetové individuálně klimatizované pokoje vybavené samostatnou kuchyňkou, vlastním sociálním zařízením, televizí a připojením k wi-fi. K pronájmu je také čtyřlůžkový apartmán se dvěma oddělenými ložnicemi a terasou.

Areál někdejších jezuitských kolejí převzala Masarykova univerzita v roce 2004. V letech 2009 až 2011 prošel celý areál, jehož vznik se datuje do poloviny 17. století, rozsáhlou rekonstrukcí. Univerzitní centrum Telč dnes nabízí především výukové a konferenční prostory s kompletním stravovacím servisem včetně kavárny a cukrárny na nádvoří. K dispozici je ubytování jak pro účastníky zdejších akcí, tak pro běžné turisty. Součástí areálu je také knihovna.

Hlavní novinky