Přejít na hlavní obsah

Dveře fakult se otevírají uchazečům – virtuálně

Součástí rozhodování o tom, co studovat na vysoké škole, je také možnost seznámit se s prostředím vysněné fakulty.

Doba covidová sice osobnímu setkávání a poznávání prostředí vysokých škol příliš nepřeje, ale všech deset fakult Masarykovy univerzity připravilo prohlídky a záplavu informací o studiu online. Podívejte se na termíny dnů otevřených dveří na jednotlivých fakultách. Podrobný program najdete pod zvýrazněnými názvy fakult. Nezapomeňte se na ně registrovat.

Jestliže se chcete stát odborníky na ekonomii, podnikání, finance, cestovní ruch či veřejnou správu, čeká vás 18. ledna virtuální prohlídka na Ekonomicko-správní fakultě MU. Prohlédnete si budovu, zjistíte informace o studijních programech a k dispozici budou i studenti, kteří jsou připravení odpovídat na všechny vaše dotazy.

Lékařská fakulta MU má termíny dva, jeden už proběhl 16. ledna, ale pokud jste jej nestihli, nezoufejte, další příležitost budete mít 20. ledna. I tady se můžete těšit na virtuální prohlídku a při registraci můžete také položit dotazy, na které vám pak v diskuzi odpoví studenti fakulty. Ochutnávku prostředí lékařské fakulty nabízí také promo video o nejmodernějším simulačním centru ve střední Evropě- SIMU, které vneslo nový pohled do výuky na fakultě a studentům nabízí zažít lékařské postupy na vlastní kůži v bezpečném prostředí.

O den později, tedy 21. ledna, přivítá všechny zájemce Právnická fakulta MU. Těšit se mohou na setkání se zástupci fakulty i se studenty, na virtuální prohlídku, představení studijních spolků nebo možností praxe či studia v zahraničí.

Fakulta sociálních studií MU bude uchazečům online přístupná 22. a 23. ledna. Představí jim studijní programy, informace o přijímacím řízení, možnosti studijních pobytů v zahraničí nebo studia cizích jazyků na fakultě. Chybět nebudou studenti, kteří se podělí o své zkušenosti ze studí na fakultě a také doprovodný program.

Ve stejném termínu, 22. a 23. ledna uvítá zájemce o studium také Filozofická fakulta MU. Zájemci se seznámí s průběhem přijímacího řízení, studijními programy, studentskými spolky a akcemi. Každý den odpoledne je pak připravený bonusový program. V pátek to bude beseda s absolventy fakulty a zástupci Kariérního centra MU a v sobotu pak Dílna TSP.

V sobotu 23. ledna otevře virtuální dveře Pedagogická fakulta MU. Ta pořádá tento den pro všechny zájemce o studium i širokou veřejnost. Zájemci se setkají se studenty i budoucími učiteli v prostředí jednotlivých kateder a dozví se také informace k přijímacímu řízení. 

Přírodovědecká fakulta MU bude mít dva dny otevřených dveří, a to 23. a 26. ledna. Zájemci o biologii, fyziku, geografii, geologii, chemii, matematiku nebo učitelství těchto oborů se při nich dozvědí, co studium na této fakultě obnáší, jaké najdou uplatnění v praxi a celou řadu dalších věcí. 

Sportovci by si pak měli v kalendáři poznačit datum 28. ledna, kdy pořádá den otevřených dveří Fakulta sportovních studií MU. Představí se na něm jednotlivé studijní programy, bude příležitost pobavit se studenty, prohlédnout si prostory fakulty a podívat se také na ukázky praktických zkoušek.

O den později, 29. ledna, přivátá zájemce o studium Farmaceutická fakulta MU. Zájemci se na něm dozvědí, co farmacie nabízí. Mohou se těšit na to, jak současní studenti vyzpovídají děkanku fakulty a prostřednictvím kamery nahlédnou do zajímavých laboratoří. Budou mít také možnost zeptat se na zkušenosti starších studentů.

Fakulta informatiky MU pak nabízí příležitost seznámit se s jejím prostředím 5. února. Zájemce čeká videoprezentace možností studia na fakultě, prezentace fakultních laboratoří i možnost ptát se na vše, co budoucí studenty zajímá.

Kompletní přehled dnů otevřených dveří na MUNI a další informace pro uchazeče o studium jsou na webu muni.cz/uchazeci.

Hlavní novinky