Přejít na hlavní obsah

Otužování je populární. Projekt FSpS k němu chce motivovat nejen studenty

Různým formám otužování a jejich vlivu na psychiku a fyzický výkon se bude věnovat nový webinář otevřený všem zájemcům.

Pozvánka na webinář s lektorem Liborem Mattušem.

Proč se otužovat? Jak se správně otužovat? Jaké benefity i negativa z toho plynou? Jak na chlad správnou cestou? Na tyto a další otázky týkající se stále více populárního otužování odpoví v následujících šesti týdnech interaktivní přednášky, které pořádá Fakulta sportovních studií MU ve spolupráci s neziskovou organizací sdružující studenty lékařských fakult IFMSA Brno a skupinou Code of life, která se věnuje šíření informací v oblasti biohackingu.

Sérii interaktivních přednášek povede Libor Mattuš, který se vzdělávání v oblasti chladové terapie a dechových cvičeních věnuje několik let. První ze čtyř hlavních webinářů začíná již ve čtvrtek 25. března.

„Obsahem našeho prvního setkání bude uvedení do tématu chladu a jeho účinků na lidské tělo. Představíme si formy otužování, rozvrhnutí náročnosti při praktikování chladové terapie a budeme se věnovat i vlivům na psychiku a fyzický výkon,“ popisuje lektor Mattuš s tím, že hlavním cílem přednášek je informovat o opatrné a správné aplikaci otužování. V dalších online přednáškách se pak bude věnovat využití vzduchu k otužování a regulování intenzity při otužování.

Ve dvou bonusových přednáškách se do diskuse zapojí také speciální hosté. Prvním z nich bude David Vencl, český freediver, který nedávno překonal známého rekordmana Wima Hofa v plavání pod ledem. Druhým bude student Fakulty sportovních studií MU a zápasník MMA Jiří Procházka, který odpoví na otázky, jak využívá chladových a dechových cvičení při svém tréninku.

Do přednášek se může kdokoliv připojit přes platformu ZOOM a bude v nich prostor pro dotazy. „Myslíme si, že jsou tato témata nyní velmi populární, a proto je důležité informovat především o správné metodice těchto cvičení. Vidíme v tomto projektu velký potenciál v motivaci studentů, zaměstnanců univerzity či veřejnosti otužování vyzkoušet, jelikož se dá praktikovat z domova nebo přilehlého okolí a téměř bez pomůcek,“ vysvětluje spolupořadatelka Kateřina Dvořáková ze studentské organizace IFMSA.

Hlavní novinky